Vieme, kto bude patrónom festivalu Nová dráma/New Drama 2024

 

Nová dráma/New Drama 2024

Festival Nová dráma/New Drama 2024 sa uskutoční v Bratislave 13. – 18. 5. 2024. Ide o súťažnú prehliadku najlepších inscenácií súčasnej slovenskej a svetovej drámy uvedených profesionálnymi divadlami na Slovensku v aktuálnej, resp. predchádzajúcej divadelnej sezóne. 

Ako je to už počas medzinárodného festivalu súčasnej drámy zvykom, každý rok je jeho patrónom svetoznámy tvorca. A platí to aj o autorovi, ktorý je od roku 1986 laureátom Nobelovej ceny za literatúru. 

„Pozvanie prevziať patronát nad jubilejným festivalovým ročníkom Novej drámy prijal v úctyhodnom veku 89 rokov jeden z najvýznamnejších afrických dramatikov, nigérijský spisovateľ Wole Soyinka. Návštevníci festivalu sa môžu tešiť aj na jeho masterclass,“ odkrýva kúsok z lákavého programu festivalu Nová dráma/New Drama 2024 jeho riaditeľka Vladislava Fekete. 

Dramaturgická rada festivalu v zložení teatrológov Divadelného ústavu Mareka Godoviča, Dárie Fojtíkovej Fehérovej a Diany Pavlačkovej navštevovala od vlaňajšieho roka premiéry predstavení po celom Slovensku a aktuálne z nich stavia súťažný program. Ich inscenačný výber bude známy začiatkom februára. 

A
A
A
.