Pozývame vás na vernisáž výstavy R. Tapperta DIVADLO už 6. mája v Prahe

Divadelný ústav v Bratislave a Divadlo Bez zábradlí vás srdečne pozývajú na vernisáž výstavy víťaza 5. ročníka Bienále divadelnej fotografie 2022 a dvojnásobného laureáta súťaže Roberta Tapperta DIVADLO. Uskutoční sa 6. mája 2024 o 16.00 hod. vo foyeri Divadla Bez zábradlí v Prahe. Výstavu otvorí kurátorka Michaela Hučko Pašteková.

Kurátorka Michaela Hučko Pašteková o výstave:

Fotografie Roberta Tapperta kladú do kontrastu zaužívanú a do istej miery schematickú estetiku divadelnej fotografie s autorským výtvarným dokumentom. Je to charakteristické najmä pre jeho dlhoročný projekt Divadlo, v ktorom nevytvára vizuálny archív divadelných inscenácií, ale zaujíma ho špecifickosť divadelnej reality. Napätie fikcie a skutočnosti, ktoré je v nej prítomné, skúma najprv z perspektívy divadla a následne sa zameriava na posun ich vzťahu vo fotografii. Divadlo sa stáva pre Tapperta objektom umeleckého výskumu divadelnej a fotografickej iluzórnosti. Divadelná realita sa tak transformuje na osobitý umelecký materiál. 

 

Robert Tappert (1983) študoval divadelnú réžiu na VŠMU v Bratislave a na DAMU v Prahe. Venuje sa dokumentárnej a portrétnej fotografii s konceptuálnym presahom. Je držiteľom viacerých prestížnych ocenení (PX3 Paris Photo Prize, The Andrei Stenin International Photo Contest, Slovak Press Photo, Czech Press Photo). Dvakrát zvíťazil na Bienále divadelnej fotografie. Ako fotograf spolupracuje s viacerými divadlami na Slovensku.

Za spoluprácu ďakujeme Slovenskému inštitútu Praha  a Divadlu Bez zábradlí.

Do aktuálneho ročníka súťaže sa môžete prihlasovať na nasledujúcom odkaze: Bienále divadelnej fotografie 2024

Vernisáž výstavy R. Tapperta Divadlo

A
A
A
.