POZVÁNKA: Prezentácia knihy Viva La Bohéme! Príbeh jednej opery

pozvánka viva la boheme

Srdečne Vás pozývame na slávnostnú prezentáciu novej publikácie Divadelného ústavu v Bratislave

 

Vladimír Blaho

Viva La Bohéme! Príbeh jednej opery

 

v stredu 12. augusta 2020 o 16.00 hod. v Arkáde na druhom poschodí na Bratislavskom hrade v priestoroch výstavy Divadelné storočie - stopy a postoje s účasťou autora Vladimíra Blaha. 

Publikáciu a autora predstaví Michaela Mojžišová. 

Vstup je voľný! 

 

Tešíme sa na stretnutie s Vami! 


Vladimír Blaho: Viva La Bohéme! Príbeh jednej opery

Podtitul publikácie slovenského operného kritika a publicistu Vladimíra Blaha (1943) presne vystihuje jej obsah. Autor v diele venovanom stálici svetového operného repertoáru podrobne sleduje príbeh populárneho Pucciniho diela.

Približuje dobový kontext a literárny námet, podľa ktorého vzniklo libreto Bohémy, pozornosť venuje hudobnej stránke diela a jeho miestu v rámci tohto žánru. Cez zrkadlo kritiky aj vlastné divácke zážitky systematizuje inscenácie Bohémy na slovenských operných javiskách i v zahraničí z pohľadu ich umeleckého významu. Pre lepšiu orientáciu autor prikladá aj súpis najvýznamnejších svetových nahrávok Bohémy.

Monografické dielo Vladimíra Blaha, milovníka talianskej veristickej opery, je zaujímavým a praktickým „sprievodcom jednou operou“ pre každého nadšenca, sprievodcom, ktorý zároveň otvára dvere do sveta opery.

A
A
A