Zažite výnimočné spojenie komiksu a klasického diela pre mladých ľudí

Srdečne Vás pozývame na prezentáciu série komiksov podľa známych divadelných hier Klasika v grafickom románe, ktorá je súčasťou novembrového programu EDUfestu v Banskej Bystrici.

KEDY: 23. novembra 2023 o 17.00 hod.

KDE: Teatrium Bábkového divadla na Rázcestí, Skuteckého 14, Banská Bystrica

VSTUP: voľný

Pozvánka na prezentáciu série komiksov Klasika v grafickom románeV mesiaci november a december si zároveň môžete vo foyeri Bábkového divadla na Rázcestí pozrieť aj výstavu Kráľ Ubu v grafickom románe, ktorá vznikla v spolupráci Divadelného ústavu a Školy umeleckého priemyslu Josefa Vydru v Bratislave. Výstava reflektuje predstavy študentiek a študentov 3. ročníka odboru Grafický dizajn tejto strednej školy o komiksovej podobe hry francúzskeho dramatika Alfreda Jarryho Kráľ Ubu.

V komiksovej podobe vydal Divadelný ústav tri diela, a to Sofokles: Antigona, William Shakespeare: Romeo a Júlia a Alfred Jarry: Kráľ Ubu. Všetky nájdete aj v našom IC Prospero na Jakubovom námestí 12 v Bratislave.

Partneri projektu Klasika v grafickom románe: Slovinský divadelný inštitút v Ľubľane (Slovinsko), Divadelný inštitút Zbigniewa Raszewského vo Varšave (Poľsko) a Divadelný ústav v Bratislave (Slovensko).

Medzinárodný projekt Klasika v grafickom románe je spolufinancovaný z programu Európskej únie Kreatívna Európa – Podpora projektov európskej spolupráce 2019.

A
A
A
.