Predstavujeme vám odbornú porotu 19. ročníka festivalu Nová dráma/New Drama 2023.

HANDAN SALTA (PhD.)

Kritička, prekladateľka a autorka. Je spoluzakladateľkou iniciatívy Kritik Kolektif, ktorá sa zameriava na tvorbu kolektívnej produkcie o divadelnej kritike. Prvá publikácia iniciatívy vyšla v roku 2022. Salta sa podieľala aj na vzniku ďalšieho kolektívneho projektu s názvom TheatreIST, ktorého cieľom je zviditeľniť nezávislé istanbulské divadlá na medzinárodnej scéne. Združenie TheatreIST zorganizovalo svoj prvý Showcase v roku 2022 a následne iniciovalo prekladateľský projekt so slovensko-tureckými dramatikmi.

handan

IGOR BAUERSIMA

Režisér, scénograf, dramatik. Doteraz napísal viac ako tridsaťpäť divadelných hier, medzi nimi aj drámu norway.today, vďaka ktorej sa stal najhranejším súčasným dramatikom v nemecky hovoriacich krajinách. V roku 2000 začal písať a režírovať pre veľké scény v Düsseldorfe, Hannoveri, Zürichu, pre viedenský Burgtheater, divadlo v Josefstadte, opery v Stuttgarte a Antverpách. Bauersimove texty sa vyznačujú univerzálnymi témami, rýchlymi dialógmi, štipľavými poznámkami a lakonickým zmyslom pre humor. Jeho hry boli preložené do vyše tridsiatich jazykov a inscenované vo viac ako dvesto divadlách po celom svete.

bauersima_4

HAROLD DAVID

V rokoch 2018 – 2022 viedol asociáciu Prix du Jeune Ecrivain (Haute-Garonne). V tom istom období začal podnikať ako nezávislý subjekt (produkcia, distribúcia a prezentácia divadiel v Avignone, kde pôsobil ako režisér pre celoročne prevádzkované divadlá Rouge Gorge, Archipelago a Atypik Theatre). Od roku 2002 až do 2017 šéfoval festivalu Eclats, festival de la voix au Pays de Dieulefit a v rokoch 2003 – 2017 viedol podujatie Une Saison de lecture v Paríži.

Od roku 2022 je jedným z predsedov asociácie AF&C, ktorá organizuje Festival Off d’Avignon.

harold

 

A
A
A
.