OPEN CALL s uzávierkou už o pár dní: Rezidencia v Gréckom národnom divadle

Open call: Rezidenčný pobyt v Aténach, Grécko

Dramatičky/dramatici, režisérky/režiséri a dramaturgičky/dramaturgovia, 

máte do 39 rokov? Toto je open call práve pre vás. Ešte pár dní sa môžete uchádzať o rezidenčný pobyt v Gréckom národnom divadle. Traja vybraní umelci dostanú príležitosť popri spolupráci s tvorivým tímom divadla na spoločných projektoch spoznať mesto Atény a jeho kultúrny život, stretnúť sa a pracovať s gréckymi umelcami a stať sa súčasťou živej umeleckej komunity. 

Ide o štipendium, ktoré podporuje medzinárodnú spoluprácu. Neponúka platené miesto v Gréckom národnom divadle. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.

K prihláške je potrebné priložiť:

  • umelecký životopis s portfóliom,

  • aspoň 1 odporúčací list (najlepšie od divadla/divadelnej inštitúcie alebo uznávaného profesionála v divadelnej oblasti),

  • krátky motivačný list, v ktorom vysvetlíte, prečo si želáte zúčastniť sa tohto programu.

Uzávierka pre podanie prihlášok: 10. február 2024 0.00 hod. EET v Grécku. Na Slovensku to teda uchádzač/ka musí stihnúť do 9. februára 22.00 hod. Dokumenty treba zaslať v angličtine na interdept@n-t.gr. Prijímajú sa len digitálne prihlášky.

Rezidenčný pobyt bude trvať 75 dní od marca do júla 2024 (s možnosťou absolvovať ho na dve etapy). Program ponúka:

  • cestu tam a späť medzi domovskou krajinou a Aténami,

  • ubytovanie a stravu počas trvania rezidencie,

  • poplatok za umeleckú dielňu (v prípade, ak sa uskutoční).

Program neponúka platenú pozíciu v divadlách, ktoré na programe participujú. Účastníci rezidencie budú vyzvaní, aby si počas trvania rezidencie zabezpečili vlastné zdravotné poistenie.

 

A
A
A
.