Text oceneného autora súťaže DRÁMA 2021 Dominika Reisela uvedie SND v inscenovanom čítaní

Máme veľkú radosť, že ocenené texty jednotlivých ročníkov súťaže DRÁMA, ktorú v spolupráci s partnermi vyhlasuje Divadelný ústav, dostávajú svoju divadelnú podobu na javisku. Pozývame vás na inscenované čítanie jedného z nich, a to už 5. júna 2024 od 18.00 do 19.00 hod. v Modrom salóne novej budovy Slovenského národného divadla

Text Dominika Reisela Ľudia nikdy nezomrú, ktorý v súťaži DRÁMA 2021 získal Cenu Činohry SND, sa dočkal svojho javiskového spracovania. Inscenované čítanie s poslucháčkami Konzervatória v Bratislave režijne pripravil Juraj Hrčka. Prostredníctvom tejto spolupráce chce dať Činohra SND priestor mladým talentom na poli dramatickej tvorby i herectva.

Vstup na podujatie je voľný. Po predstavení v Modrom salóne sa môžete tešiť aj na diskusiu s tvorcami.

Viac o ocenenom texte D. Reisela v súťaži DRÁMA 2021 sa dočítate kliknutím na nasledujúci odkaz: Inscenované čítanie textu D. Reisela Ľudia nikdy nezomrú v SND.

Dominik Reisel

Talentovaný autor Dominik Reisel uspel aj v súťaži DRÁMA 2023, z ktorej si odniesol Cenu Štúdia 12 za dramatický text 143/144, 12i. Foto: Tibor Géci. 

Text Ľudia nikdy nezomrú vyšiel aj v elektronickom zborníku, ktorý si môžete objednať na nasledujúcom odkaze: PUBLIKÁCIE Divadelného ústavu: E-kniha DRÁMA 2021. 

Partnerom súťaže DRÁMA je Rozhlas a televízia Slovenska – Rádio Devín.

 

A
A
A
.