Noc múzeií a galérií 2022

Noc múzeií

Aj tento rok sa Divadelný ústav zapojí do 18. ročníka Noci múzeí a galérií, ktorá sa uskutoční v sobotu 14.mája 2022.

Divadelný ústav na Noci múzeií a galérií naživo (Nitra a Zvolen) aj virtuálne cez platformu Google Arts & Culture.

Živé divadelné prechádzky Nitrou a Zvolenom     

Divadelný ústav pripravil výskumný virtuálny projekt zachytávajúci divadelnú históriu od najstarších čias po vznik Slovenskej republiky v roku 1993. V rámci Noci múzeí a galérií prinášame možnosť prejsť sa naživo dvomi mestami spolu s autorkami prechádzok, ktoré vás prevedú kultúrnymi, historickými a divadelnými zastaveniami v Nitre (Slavka Civáňová) a vo Zvolene (Uršuľa Turčanová). Autorky vás budú čakať o 16.00 hod. na svojich stanovištiach, aby vás previedli divadelnou históriou mesta.

V Nitre sa stretávate na 7. pešieho pluku 1 pred Starým divadlom, odkiaľ pôjdete až po Župný dom. Spolu prejdete 5 zastávok.

V rámci Noci múzeí a galérií sme mali mať možnosť prejsť sa naživo vo Zvolene spolu s autorkou Uršuľou Turčanovou. Prechádzka  je pre zdravotné dôvody autorky zrušená. 

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie neuskutoční.

Kto by sa chcel dopredu pripraviť na všetky zastavenia, prípadne sa dozvedieť aj o iných mestách, stačí, keď klikne sem.

nitra

Profil Divadelného ústavu na platforme Google Arts & Culture (online)

Divadelný ústav sa v roku 2021 stal v poradí už 20. slovenským partnerom platformy Google Arts & Culture. V roku 2020 pri príležitosti 100. výročia založenia Slovenského národného divadla pripravil Divadelný ústav v spolupráci so Slovenským národným múzeom – Historickým múzeom výstavu Divadelné storočie – stopy a postoje, ktorou sa môžu používatelia z celého sveta poprechádzať aj virtuálne vďaka zobrazeniu Street View. Históriou slovenského divadla používateľov sprevádza aj 11 unikátnych online výstav, ktoré približujú významné slovenské osobnosti či architektúru pôvodného Slovenského národného divadla. Nechýba ani divadelná tvorba v podobe bábkového Fausta či hier z pera Williama Shakespeara. Celý obsah nájdete tu.

 

profil du

 

 

 

A
A
A
.