27. marec 2024: Deň otvorených dverí v Divadelnom ústave počas Svetového dňa divadla

Deň otvorených dverí v Divadelnom ústave

  • Prehliadka priestorov a činností Divadelného ústavu

27. marca 2024 si pripomíname Svetový deň divadla. Pri tejto príležitosti môžete v Divadelnom ústave zažiť komentovanú prehliadku Ako sa uchováva pominuteľnosť. Navštívte nás 27. 3. o 15.00 hod. na Jakubovom námestí 12. Vstup na prehliadku je voľný. Veľmi sa tešíme na všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o tom, ako sa v Divadelnom ústave uchováva divadelná pamäť. Návštevníci a návštevníčky sa dostanú aj na miesta, ktoré nie sú bežne dostupné pre verejnosť, a to napríklad do Izby manželov Borodáčovcov, ktorá je v každom kúte plná histórie a vzácnych knižiek.

 

  • IC Prospero ponúkne do predaja knihy podpísané laureátom Nobelovej ceny za literatúru Jonom Fossem

Počas Svetového dňa divadla 27. marca si v IC Prospero na Jakubovom námestí 12 tí najrýchlejší zákazníci budú môcť zakúpiť knihu Hry aj s podpisom jej autora Jona Fosseho, laureáta Nobelovej ceny za literatúru 2023. Ponuka platí pri nákupe nad 15 eur. Nepremeškajte príležitosť získať do svojej knižnej zbierky cenný kus, ponuka podpísaných výtlačkov je limitovaná. Divadelný ústav chce aj takýmto spôsobom potešiť všetkých nadšencov divadla a divadelnej literatúry. 

 

  • Špeciálna knižnica Divadelného ústavu

Keď už budete 27. marca u nás, určite sa zastavte aj v Špeciálnej knižnici Divadelného ústavu. Z duplicitných kníh, ktorými knižnica disponuje v počte viacerých kusov, vám darujeme jednu, ktorá vás zaujme. A za špeciálnu vstupenku do IC Prospero, ktorú v ten deň dostanete za osobnú návštevu knižnice, si budete môcť vziať zadarmo ďalšiu knihu z vyčlenenej ponuky v IC Prospero.  A môžete využiť aj týždeň vrátenia kníh po termíne bez pokuty za omeškanie. 

 

Foto: Olja Triaška Stefanović

Ako sa uchováva pominuteľnosť

 

Týždeň Špeciálnej knižnice DÚ

A
A
A
.