Blíži sa 18. november a s ním Noc divadiel 2023

Tretia novembrová sobota bude aj tento rok patriť pestrým divadelným zážitkom. Prípravy na 14. ročník obľúbeného celoslovenského podujatia Noc divadiel 2023 sú už v plnom prúde. Uskutoční sa 18. novembra 2023.

Tento rok sa prihlásilo 58 divadiel, kultúrnych inštitúcií, centier či umeleckých škôl. Program sa uskutoční v 30 mestách a obciach po celom Slovensku. Zapojené divadlá pripravujú nielen predstavenia, ale aj prehliadky zákulisia, kvízy, inscenované čítania, výstavy a ďalšie aktivity. 

Zoznámte sa s programom svojho obľúbeného divadla: www.nocdivadiel.sk/program.

Autorom tohtoročného vizuálu je grafický dizajnér Matúš Hnát. Pri svojom návrhu vychádzal z tohtoročného motta podujatia: Sen noci divadelnej. Motto obsahuje hravý odkaz na svetoznámeho dramatika Shakespeara a snahou koordinátora bolo, aby mal aj vizuál hravú a snovú atmosféru. 

Noc divadiel 2023

„Práve v divadelnom priestore môžeme snívať celkom bdelo, jedinečne, v niečom neprenosne, ale zároveň všetci v jeden okamih spolu. Príbehy Noci divadiel budú pestré, ale v jeden deň v rôznych kútoch Slovenska nás všetkých, ktorí tieto príbehy budeme na javiskách či v hľadiskách prežívať, spojí divadelný zážitok. Veľmi sa na to tešíme a ďakujeme všetkým, ktorí sa aj tento rok zapojili,“ dodala riaditeľka Divadelného ústavu Vladislava Fekete. 

 

A
A
A
.