Dramaticky mladí 2012

Divadelný ústav vyhlásil výsledky tretieho ročníka celoslovenskej súťaže Dramaticky mladí o najlepší dramatický text mladých autorov do 18 rokov.  Absolútnym víťazom sa stal Andrej Samuel Čermák (15 rokov) za hru Schody. Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo v pondelok 25. júna 2012 o 11.00 hod. v Martine.

ocenenia

1. miesto: Andrej Samuel Čermák (15 rokov) za hru Schody

2. miesto: Kristína Korbeľová (17 rokov) za kolekciu hier VýsluchAlter ego a Bizardum

2. miesto: Lenka Roskošová (16 rokov) za hru Rodina Matová

3. miesto: Daniel Detto (17 rokov) a Jakub Crcha (16 rokov) za hru Dobiť svet... A načo!

Špeciálne ceny

Cena Marcela Čajku – Max Sobek (15 rokov) za hru Recitátor alebo poeti

Cena za kolektívnu tvorbu –  Johanka Jakubove, Katarína Mudráková, Nina Nosáľová, Paulína Pížová a Laura Zbončáková (všetky 10 rokov) za hru Čokoládová čiapočka

Do 20. mája 2012 sa prihlásilo 27 textov od 31 mladých autorov vo veku od 9 do 18 rokov. O výsledkoch rozhodovala odborná porota zložená z divadelných profesionálov s dlhoročnými skúsenosťami v danej oblasti: spisovateľ Daniel Hevier, bábkoherečka a pedagogička Miriam Pavelková a teatrologička Lenka Dzadíková. Vzhľadom na veľký záujem o súťaž zo strany prevažne tínedžerov, sa porota rozhodla tento rok posudzovať prihlásené texty v jednej vekovej kategórii do 18 rokov.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdávanie cien mladým autorom sa uskutočnilo v pondelok 25. júna 2012 o 11.00 hod. v Martine, v priestoroch Národného domu Slovenského komorného divadla. Odovzdávanie cien sa konalo počas Junior dňa v rámci prestížneho martinského festivalu divadiel na Slovensku Dotyky a spojenia 2012.

Ceny do súťaže venovala firma ŠEVT a.s..

Dramaticky mladí - archív

A
A
A
.