Dramaticky mladí 2018

Dramaticky mladí je súťaž Divadelného ústavu o najlepší dramatický text autorov do 18 rokov.  Súťaže sa môže zúčastniť každý, kto má zaujímavý nápad a chuť vyskúšať si napísať dramatický text. Uzávierka súťaže Dramaticky mladí bola 31. mája 2018. Prihlásené hry posudzovala odborná porota v zložení: dramaturgička a teatrologička Lenka Dzadíková, dramaturg Peter Galdík a projektová manažérka a divadelná kritička Dominika Zaťková.

Slávnostné vyhodnotenie súťaže, ktoré bude spojené s prezentáciami dramatických dielní,  sa uskutočnilo  18. júna 2018 o 13.00  v Študovni Slovenského komorného divadla v Martine —  v rámci  Junior dňa na festivale Dotyky a spojenia. V rámci prvého dňa, ktorý už tradične patrí mladej generácií tvorcov a divákov.

Výsledky súťaže Dramaticky mladí 2018:

1. miesto - neudelené 

2. miesto - Klára Fábryová: Vždy na prvom mieste a Marianna Ibrahimi: Darček

3. miesto - Matúš Gálik: Posledné slovo a Sofia Izabela Ševčíková: Citrónovník

Ako podpornú aktivitu súťaže organizuje Divadelný ústav dielne kreatívneho písania. V školskom roku 2017/2018 sa konali v Štúdiu 12 v Bratislave, v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici, na Stanici  Žilina-Záriečie a v Topoľčanoch. Účastníci dielní pracovali na tvorbe dramatického textu, na improvizačných literárnych aj hereckých cvičeniach pod vedením lektoriek Ivety Škripkovej, Kristíny Sihelskej, Veroniky Malgot a lektora Jozefa Krasulu.

A
A
A
.