Už zajtra sa Divadelný ústav odprezentuje s výstavou theatre.sk na Noci múzeí a galérií. Komentované sprievody sa uskutočnia o 16.00/19.00/21.00 hod.

Srdečne Vás privítame už zajtra! Divadelný ústav si v rámci  Noci múzeí a galérií pripravil výstavu theatre.sk.

Noc múzeí a galérií 

13. 5. 2023 od 15.00 do 0.00 hod.

Komentované sprievody sa uskutočnia o 16.00/19.00/21.00 hod. 

Štúdio 12, Jakubovo námestie 12, Bratislava

Divadelný ústav pre návštevníkov Noci múzeí a galérií ponúkne plošnú výstavu theatre.sk, ktorá odkrýva komplexný pohľad na mnohotvárnosť profesionálneho divadelníctva na Slovensku. Zachytáva rozvoj divadelnej siete a vývoj slovenských divadiel od roku 1920, všíma si aj nezávislú divadelnú scénu. Pozerá sa na divadelné budovy, spomína významné festivaly, nezabúda ani na osobnosti slovenského divadla a divadelné školstvo. Informuje aj o slovenských umelcoch, ktorí sa presadili v zahraničí a o časopisoch, ktoré sa venujú divadelným témam. Súčasťou výstavy budú aj makety, bábky a kostýmy z významných slovenských inscenácií. 

Kurátor scénografickej časti, Miroslav Daubrava, si pre návštevníkov pripravil pútavý sprievod výstavou, počas ktorého porozpráva príbehy jednotlivých objektov. 

Vstupné na podujatie je 5 eur (deti do 12 rokov, seniori a ŤZP zadarmo). 

Objekty scénografa Vladimíra Suchánka 

Kostýmy z inscenácie Drotár z Divadla Andreja Bagara v Nitre, 2019 

Ďakujeme: Divadlo Andreja Bagara v Nitre, Divadlo Pôtoň, Bratislavské bábkové divadlo, Bábkové divadlo Žilina, Bábkové divadlo na Rázcestí, Jaroslav Daubrava, Martina Fintorová, Vladimír Suchánek, Ján Ševčík.

Foto: Vladimír Suchánek - fragmenty tvorby

A
A
A
.