PROGRAM | Štúdio 12 hrá v máji a júni!

studio 12

Štúdio 12 po uvoľnení opatrení otvára svoje brány pre návštevníkov a v máji vám prináša nižšie uvedený program - ONLINE aj NAŽIVO. 


12. máj 2021 | 20.00 hod. | YouTube Štúdia 12

Rozhovor s... Martinom Hubom

„Popularita je kronika pominuteľného života a o tú Martin Huba nikdy nestál. Vždy mu išlo o kumšt v najširšom zmysle slova."
- Ľubica Krénová

Uctievaný herec a režisér. Bravúrny divadelník, ale aj pozorný spoločník a sústredený rozprávač, ktorý na všetky otázky odpovedá naplno. Slovenská teatrologička Ľubica Krénová napísala monografiu herca, režiséra Martina Hubu, ktorá vyšla v spolupráci Divadelného ústavu a vydavateľstva SLOVART. My sme sa s ním stretli a v rozhovore s Benitou Tettingerovou sa porozprávali nielen o spomínanej knihe, ale aj divadle, umení a živote ako takom. 


20. máj 2021 | 20.00 hod. | YouTube Štúdia 12

Dievča z morského dna (Jana Bodnárová) - Inscenované čítanie ONLINE

Pri príležitosti vydania zborníka hier slovenskej dramatičky Jany Bodnárovej, Štúdio 12 pripravilo inscenované čítanie jej intímnej monodrámy. Pred čítaním sa divákom prihovorí aj samotná dramatička pani Jana Bodnárová.

Réžia: Ján Tomandl
Účinkuje: Zuzana Konečná


25. máj 2021 | 19.00 hod. | Štúdio 12, Jakubovo nám. 12 (NAŽIVO)

Winterreise / Zimná cesta (Elfriede Jelinek, Franz Schubert)

Projekt Winterreise vychádza z kompozícií piesňového cyklu Franza Schuberta Winterreise na básne Wilhelma Müllera a analýzy rovnomenných textov Elfriede Jelinek. Schubert vytvoril z Müllerovej poézie dramatický monológ existenciálnej beznádeje a rezignácie osamelého vandrovníka. Predstavuje tiež vieru v slobodu a v ľudskú individualitu.

Vstupné: 10 € / 8 € (zľavnené)

Réžia / koncept / spev: Peter Mazalán
Dramaturgia: Miro Dacho
Účinkujú: Jana Oľhová, Annamária Janeková
Klavír: Peter Pažický
Elektronika/ soundart / zvuk: Fero Király (Cluster ensemble)
Svetlo: Ján Ptačin
Kostým / masky: Simona Vachálková
Fotografie: Radovan Dranga

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

A
A
A