Tanečnice a tanečníci môžu zabojovať o miesto na Tanzmesse

Divadelný ústav v spolupráci s Asociáciou Bratislava v pohybe a Platformou súčasného tanca pozývajú profesionálnych tanečníkov, spoločnosti a organizácie predložiť svoje návrhy na konkrétne diela a projekty, s ktorými by sa chceli zapojiť do výberového kola pre účasť v programe medzinárodného tanečného veľtrhu Tanzmesse 2024 v nemeckom Düsseldorfe. Profesionálni umelci a organizácie by mali zareagovať čím skôr. Výzva je otvorená už len pár dní, do 15. septembra.

Ambíciou Tanzmesse je ponúknuť návštevníkom prostredníctvom vystúpení, prezentácií či odborných diskusií široký pohľad na medzinárodnú tanečnú scénu a jej kvality. Prihlásené návrhy zhodnotia a diela do programu z nich vyberú režisérky Isa Köhler a Katharina Kucher v spolupráci s ďalšími členmi odbornej poroty. Umelci sa môžu uchádzať o účasť s celovečernými tanečnými inscenáciami a projektmi, ktoré sa prezentujú nielen na javisku, ale tiež vo verejných priestoroch či digitálne. 

Ak by bol návrh diela či projektu do programu vo výberovej fáze úspešný, umelec alebo organizácia by dostali príležitosť predstaviť svoje umenie vďaka prezentačnému priestoru Czech and Slovak Corner. V roku 2024 ho zastreší Divadelný ústav v spolupráci s Asociáciou Bratislava v pohybe, Platformou súčasného tanca, Institutom Divadelního umění v Prahe a neziskovou organizáciou Tanec Praha.

V otvorených ateliéroch Open Studios umelci predstavia svoje umelecké produkcie prostredníctvom krátkej prezentácie a diskusie. V programovej časti Insight sa taneční profesionáli podelia o svoje know-how, nápady na projekty, siete, spoluprácu a iné snahy v oblasti tanca.

Kontaktná osoba Mgr. Dária Fojtíková Fehérová, PhD. vám pomôže s úvodnou registráciou. Kontaktujte ju e-mailom na adrese daria.feherova@theatre.sk. Svoje návrhy do výberového kola môžete následne prihlásiť online cez webstránku podujatia. Prihlásenie diela je spoplatnené príspevkom 25 eur, ku ktorému sa ešte pripočíta 7 % daň.

Vybrané tanečné projekty sa v rámci medzinárodného programu Tanzmesse predstavia odborníkom v oblasti tanca, profesionálnym tvorcom aj verejnému publiku 28. – 31. augusta 2024. 

A
A
A
.