Tlačiť

október 2014

ŠTÁTNE DIVADLO KOŠICE

historická budova ŠD

2. 10.

Class concert

Réžia a dramaturgia: Andrii Sukhanov

Choreografie: Lev Ivanovič Ivanov, Vaszilij Vajnonen, Mikhail Fokin, Marius Petipa, Victor Gsovsky, Alexandr  Gorskij, Andrii Sukhanov

Hudba: Boris Asafyev, Ludwig Minkus, Piotr Iľjič Čajkovskij, Sergei Sergeyevich Prokofiev, Cesare Pugni, Camille Saint-Saëns

 

DIVADLO ŠTÚDIO TANCA BANSKÁ BYSTRICA

3. 10.

Rozmanité teórie o Zemi

Námet a réžia : Jakub Nvota

Hudba: Martin Geišberg a LaBon

 

MALÁ SCÉNA STU BRATISLAVA

3. 10.

William Shakespeare

Othello

Preklad: Jozef Kot

Dramaturgia: Anton Korenči

Réžia a úprava: Štefan Korenči

Scéna: Jaroslav a Miroslav Daubravovci

Kostýmy: Veronika Keresztesová, Gabriela Paschová

Hudba: Miroslav Nemec

 

DIVADLO TICHO A SPOL. BRATISLAVA

4. 10.

Miloš Janoušek, Viki Janoušková

Zaplavenie

Dramaturgia: Viki Janoušková

Scéna a kostýmy: Jakub Branický

Animácia: Alžbeta Halušková, Marek Mati

Autor hudby: Marek Suchoža

Hudba: Valér Juščák, Martin Sobôtka

Pohybová spolupráca: Michaela Motlochová

PR a marketing: Adriána Majka

Produkcia: Simona Babjaková

Réžia: Róbert Horňák

 

ŠTÚDIO 12 BRATISLAVA

6. 10.

Egon Bondy

Návšteva Expertov

Dramaturgia: Daniel Púll

Scénografia: Ema Teren

Produkcia: Martina Agricolová

Réžia: Ingrid Timková

 

DIVADLO J. G. TAJOVSKÉHO ZVOLEN

17.10.

Uršuľa Ferenčuková

DIVADLO V KOCKE: Kam sme sa to dostali?

Dramaturgia: Ján Chalupka

Scéna: Peter Petrinec

Kostýmy: Richard Sanitra

Réžia: Richard Sanitra

 

MESTSKÉ DIVADLO P. O. HVIEZDOSLAVA BRATISLAVA

17. 10.

Patrick Süskind

Kontrabas

Réžia: Roman Polák

Dramaturgia: Róbert Mankovecký

Scéna a kostýmy: Jozef Ciller

 

ŠTÁTNE DIVADLO KOŠICE

historická budova ŠD

17. 10.

Emmerich Kálmán

Grófka Marica

Hudobné naštudovanie: Igor Dohovič

Réžia: Dagmar Hlubková

Preklad a texty piesní: Ladislav Holoubek

Scéna: Jaroslav Milfajt

Kostýmy: Tomáš Kypta

Dirigenti: Igor Dohovič, Jan Novobilský

Zbormajster: Lukáš Kozubík

Choreograf: Oleksandr Khablo

Dramaturg: Peter Hochel

Asistent réžie: Nina Rašiová

Asistent dirigenta: Karol Kevický, Jan Novobilský

Koncertní majstri: Jozef Bikár, Peter Michalík

Korepetítori: Júlia Grejtáková, Jan Novobilský

Inšpicient: Viera Hronská, Magdaléna Kovalčíková

Text sledujú: Dana Gažová, Magdaléna Kovalčíková

 

MESTSKÉ DIVADLO ACTORES ROŽŇAVA

hlavná sála

18. 10.

Alfred Hitchcock, John Buchan a Patrick Barlow

39 stupňov

Réžia: Tatiana Masníková

 

DIVADLO J. PALÁRIKA TRNAVA

veľká sála

18. 10.

Ferko Urbánek

Kamenný chodníček

Réžia: Emil Spišák

Dramaturgia: Tibor Kubička

Scéna: Jaroslav Valek

Kostýmy: Jaroslav a Miroslav Daubravovci

Hudba: Pavol Janíček

Choreografia: Andrej Kotlárik

 

DIVADLO V PODPALUBÍ BRATISLAVA

20. 10.

Jakub Nvota, Michaela Doleželová, Roman Vencl

Všetci za jedného

Réžia: Jakub Nvota

 

DIVADLO ALEXANDRA DUCHNOVIČA PREŠOV

17. a 22. 10.

Natália Uvarová

Podvodníčky

 

SPIŠSKÉ DIVADLO SPIŠSKÁ NOVÁ VES

22. a 23. 10.

Albert Camus

Nedorozumenie

Preklad: Fedor Ballo

Réžia: Ján Sládeček

Dramaturgia: Ján Sládeček

Scéna a kostýmy: Jaroslav a Miroslav Daubravovci, a. h.

Asistent réžie: Petra Kriváčková

 

NOVÁ SCÉNA BRATISLAVA

Štúdio Olympia

23. a 24. 10.

AKO ZBALIŤ BABU alebo BEZVA FINTA

Réžia: Dušan Kaprálik

Scéna a kostýmy: František Perger

Hudobná spolupráca: Ľubomír Dolný

 

MESTSKÉ DIVADLO ŽILINA

veľká sála

24. 10.

Peter Pavlac

Hana

Dramaturgia: Martin Gazdík

Scéna a kostýmy: Pavol Andraško

Hudobné aranžmány a naštudovanie: Marek Pastírik, Šimon Švidraň

Pohybová spolupráca: Lívia Zábavíková

Réžia: Anton Šulík

 

STARÉ DIVADLO KAROLA SPIŠÁKA NITRA

veľká sála

24. 10.

Roark Bradford

Kedy budú Vianoce?

Réžia: Šimon Spišák

Dramatizácia: Šimon Spišák, Veronika Gabčíková

Dramaturgia: Veronika Gabčíková

Scénografia: Karel Czech

Hudba: Jindřich Čižek a. h.

 

DIVADLO J. ZÁBORSKÉHO PREŠOV

historická budova

24. 10.

Ladislav Grosman

Obchod na korze

Réžia: Marián Pecko

Dramatizácia: Iveta Horváthová

Hudba: Róbert Mankovecký

Kostýmy: Eva Farkašová

Scéna: Pavol Andraško

Dramaturgia: Iveta Škripková

 

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO

nová budova, Štúdio

25. a 26. 10.

Peter Karvaš

Polnočná omša

Réžia: Lukáš Brutovský

Dramaturgia: Miro Dacho, Miriam Kičiňová

Scéna: Tom Ciller

Kostýmy: Jan Kocman

 

ŠTÚDIO 12 BRATISLAVA

KC Dunaj

26. 10.

Silvia Vollmanová

Chlap©i

Hudba: Tomáš Gregor

Produkcia: Hana Kopkášová

Réžia: Silvia Vollmannová

 

ŠTÚDIO L+S BRATISLAVA

26. 10.

Jevgenij Griškovec

Na východe nič nové

Réžia: Eduard Kudláč

 

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO

nová budova, Sála činohry

28. 10.

Robert Wilson

1914

Réžia, scéna a koncept svetelného dizajnu: Robert Wilson

Námet: Soňa Červená, Aleš Březina

Režijná spolupráca: Ann-Christin Rommen

Kostýmy: Yashi

Svetelný dizajn: AJ Weissbard

 

DIVADLO BEZ DOMOVA BRATISLAVA

29. 10.

Divadlo utláčaných

 


 


Divadlo na Slovensku

Stručný sprievodca slovenským divadlom. Poskytuje kontakty na divadlá, divadelné inštitúcie a školy, festivaly a divadelné časopisy. Obsahuje štatistické údaje o divadelnom dianí na Slovensku. Informuje o premiérach profesionálnych divadiel.

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.