Tlačiť

november 2015

DIVADLO THÁLIA KOŠICE

5.11.

William Shakespeare

Komédia omylov

Réžia: András Léner

 

SLOVENSKÉ KOMORNÉ DIVADLO MARTIN

Štúdio SKD

6.11.

Žo Langerová/Peter Pavlac

Vtedy v Bratislave

Dramaturgia: Monika Michnová

Scéna: Jozef Ciller

Kostýmy: Jana Kutnerová a.h.

Hudba: Vladislav Šarišský a.h.

Réžia: Patrik Lančarič a.h.

 

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO

historická budova SND

6.11.

Leoš Janáček

Vec Makropulos

Hudobné naštudovanie: Tomáš Hanus

Dirigent: Tomáš Hanus, Ondrej Olos

Réžia: Peter Konwitschny

Scéna a kostýmy: Helmut Brade

Zbormajster: Ladislav Kaprinay

Dramaturgia: Bettina Bartz, Vladimír Zvara

 

DIVADLO ASTORKA KORZO ´90

6.11.

Višňový sad nebude

Preklad hry Višňový sad: Vladimír Strnisko

Dramaturgia: Andrea Domeová

Scéna a kostýmy: Marija Havran

Scénická hudba: Slavo Solovic

Piesne: Milan Vyskočáni

Texty piesní: Peter Lipovský

Réžia: Marián Amsler

 

DIVADLO ANDREJA BAGARA NITRA

Veľká sála DAB

6.11.

Michael Cooney

Z rúčky do rúčky

Preklad: Alexandra Ruppeldtová

Dramaturgia: Svetozár Sprušanský

Hudba: Karel Cón

Pohybová spolupráca: Martin Pacek

Kostýmy: Andrea Kučerová

Scéna: Jaroslav Milfajt

Réžia: Stanislav Slovák

 

DIVADLO TICHO A SPOL. BRATISLAVA

7.11.

Ján Púček

...a dážď

Dramaturgia: Michal Jasaň

Scéna a kostýmy: Jakub Branický

Hudba: Marek Suchoža

Pohybová spolupráca: Michaela Motlochová

Svetelný dizajn: Jakub Branický

Zvukový dizajn: Ľuboš Holík, Juraj Strelec

Produkcia: Simona Babjaková

Asistentka réžie: Dáša Rúfusová

Réžia: Róbert Horňák

 

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO

Nová budova SND, Štúdio

7. a 8.11.

Denys Arcand

Úpado amerického impéria, Invázie barbarov

Preklad: Elena Flašková

Réžia: Michal Vajdička

Dramaturgia: Daniel Majling

Scéna: Marek Cpin

Kostýmy: Katarína Hollá

Hudba: Róbert Mankovecký

 

DIVADLO ARÉNA BRATISLAVA

7.11.

Denis Lachaud

Hetero

Preklad: Mária Záchenská

Dramaturgia: Saša Sarvašová

Scéna a kostýmy: Georges Vafias

Réžia: Mária Záchenská

 

DIVADLO S.T.O.K.A.

Cvernovka, Štúdio C 1,2

7.11.

Kritérium


SPIŠSKÉ DIVADLO SPIŠSKÁ NOVÁ VES

Štúdio SD

11.11.

Slavomír Mrožek

Karol


GUNAGU BRATISLAVA

13.11.

Viliam Klimáček

Divná doba, divná láska, divné životy
(tri malé hry s dvomi piesňami a jedným ukrižovaním)

Réžia: Viliam Klimáček

Hudba: Slavo Solovic

Scéna: Peter Janků

Kostýmy: Renata Ormandíková

 

ŠTÁTNE DIVADLO KOŠICE

Malá scéna ŠD

13.11.

Stanislaw Lem

Solaris

Réžia: Jan Willem van den Bosch

Dramatizácia: Jan Willem van den Bosch, Miriam Kičiňová

Dramaturgia: Miriam Kičiňová

Scéna a kostýmy: JaOnMi (Ján Ptačin, Ondrej Zachar, Michal Lošonský)

Hudba: Simon McCorry

Inšpícia: Ingrid Dlugošová

Text sleduje: Tamara Turcsányiová

 

DIVADLO JONÁŠA ZÁBORSKÉHO PREŠOV

13. a 14.11.

Jana z Arku

Réžia: Michal Náhlík

Libreto: Michal Náhlík

Hudba: Martin Husovský

Texty piesní: Róbert Mankovecký, Michal Náhlík

Choreografia: Renata Ptačin

Dramaturgická spolupráca: Zuzana Reveszová

Scéna: Anita Szökeová

Kostýmy: Lenka Kadlečíková

Korepetície: Marianna Garberová

Asistent choreografie: Viliam Mikula

 

MESTSKÉ DIVADLO ŽILINA

Veľká sála

14.11.

Ilúzie

Text: Ivan Vyrypajev

Réžia: Eduard Kudláč

Preklad: Romana Maliti

Scéna a kostýmy: Eva Kudláčová-Rácová

 

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO

nová budova SND, Sála činohry

14. a 15.11.

Tom Stoppard

Arkádia

Preklad: Dana Sibiger-Sliuková

Réžia: Roman Polák

Dramaturgia: Peter Kováč

Scéna: Pavel Borák

Kostýmy: Sylvia Zimula Hanáková

Hudba: Lucia Chuťková

 

DIVADLO JOZEFA GREGORA TAJOVSKÉHO ZVOLEN

15.11.

Uršuľa Ferenčuková

Hľadá sa Mikuláš!

Dramaturgia: Uršuľa Ferenčuková

Scéna: Štefan Hudák

Kostýmy: Richard Sanitra

Réžia: Richard Sanitra

 

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO

nová budova SND, Modrý salón

19.11.

Modrý Fabry

Koncept a réžia: Vladimír Janček, Jozef Koleják

 

RADOŠINSKÉ NAIVNÉ DIVADLO BRATISLAVA

20.11.

Stanislav Štepka

Zmiešaná štvorhra

Réžia: Juraj Nvota

Dramaturgia: Mirka Čibenková

 

BRATISLAVSKÉ BÁBKOVÉ DIVADLO

Divadlo Malá scéna STU

20. 11.

Michaela Zakuťanská

Zlaté prasiatko

Scéna, kostýmy, bábky: Martina Fintorová

Hudba: Daniel Fisher

Réžia: Katarína Jánošová

 

JÓKAIHO DIVADLO KOMÁRNO

20.11.

Kariéra vo väznici

Réžia: Anna Erdeős a.h.

Scénograf: Mihály Taksás a.h.

Kostýmy: Orsolya Baracsi a.h.

Hudba: János Szemenyei a.h.

Choreograf: Eszter Németh a.h.

Asistentka réžie: Edita Balskóová

 

LOĎ – DIVADLO V PODPALUBÍ BRATISLAVA

22.11.

Jean Dell, Gérald Sibleyras

Otázka príťažlivosti/alebo kto koho sotil do rybíka

Preklad: Eleonóra Duhanová

Scéna a kostýmy: Veronika Vartíková

Dramaturgia: Juraj Bielik a kolektív

Réžia a hudba: Juraj Bielik

 

STARÉ DIVADLO KAROLA SPIŠÁKA NITRA

Štúdio Tatra

27.11.

Andrej Kalinka

Zázraky pre Alicu


SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO

nová budova SND, Sála opery a baletu

27. a 28.11.

Carl Davis, Daniel de Andrade

Nižinskij – Boh tanca

Námet: Christopher Gable

Choreografia, réžia: Daniel de Andrade

Libreto: Daniel de Andrade

Hudba: Carl Davis

Scéna a kostýmy: Mark Bailey

Hudobné naštudovanie, dirigent: Dušan Štefánek

Réžia príbehu diela, druhý režisér: Patricia Doyle

Zbormajster: Pavel Prochádzka


Divadlo na Slovensku

Stručný sprievodca slovenským divadlom. Poskytuje kontakty na divadlá, divadelné inštitúcie a školy, festivaly a divadelné časopisy. Obsahuje štatistické údaje o divadelnom dianí na Slovensku. Informuje o premiérach profesionálnych divadiel.

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.