Tlačiť

november 2013

DIVADLO NA RÁZCESTÍ BANSKÁ BYSTRICA

6. 11.

Irena Brežna

List čiernemu synovi

Výtvarná spolupráca: Miriam Struhárová a. h.

Hudobná spolupráca: Katarína Máliková a. h.

Dramaturgická spolupráca: Lea Vitkovská

Réžia: Iva Š

 

DIVADLO NOVÁ SCÉNA BRATISLAVA

7. 11.

Štúdio Olympia

John Godber

Vyhadzovači

 

DIVADLO JONÁŠA ZÁBORSKÉHO PREŠOV

8. 11.

Michal Náhlík, Juraj Haško, Róbert Mankovecký, Renata Ptačin

Sherlock Holmes

Dramaturgická spolupráca: Zuzana Reveszová

Scéna: Anita Szökeová

Kostýmy: Lenka Kadlečíková

Réžia: Michal Náhlik

 

DIVADLO GUNAGU BRATISLAVA

8. 11.

Viliam Klimáček

Sado (Láska v Európe)

Réžia: Karol Vosátko

 

MESTSKÉ DIVADLO ŽILINA

9.11.

Elfriede Jelinek

Zimná cesta

Preklad: Andrej Zmeček, Jana Cviková

Dramaturgia: Lenka Garajová

Kostýmy: Silvia Zubajová

Hudba: Franz Schubert

Scéna: Tomáš Procházka, Ľudmila Bubánová

Réžia: Tomáš Procházka

 

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO

9. 11.

Opera – historická budova

Ľubica Čekovská

Dorian Gray

Hudobné naštudovanie: Christopher Ward

Dirigent: Christopher Ward

Réžia: Nicola Raab

Scéna a kostýmy: Alix Burgstaller, Anne Marie Legenstein

 

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO

13. 11.

činohra

Eugen Gindl

Karpatský thriller

Réžia: Roman Polák

Dramaturgia: Martin Porubjak, Peter Kováč

Scéna: Andrej Ďurík

Kostýmy: Katarína Hollá

Hudba: Vladislav Šarišský

Pohybová spolupráca: Stanislava Vlčeková

 

DIVADLO PÔTOŇ BÁTOVCE

14. 11.

Equinoxe

Réžia: Laurent Festas

Hudba: Karol Beffa

 

DIVADLO ANDREJA BAGARA NITRA

15. 11.

Peter Jaroš, Martin Kákoš, Vašo Patejdl, Kamil Peteraj

Tisícročná včela

Dramaturgia: Svetozár Sprušanský

Hudobné naštudovanie a dirigent: Július Selčan

Choreografia: Jaroslav Moravčík

Kostýmy: Ľudmila Várossová

Scéna: Pavol Andraško

Réžia: Martin Kákoš

 

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO MARTIN

16. 11.

Činohra

Gustave Flaubert

Madame Bovary

Dramatizácia: Iva Klestilová

Réžia: Eduard Kudláč

Dramaturgia: Darina Abrahámová

Scéna a kostýmy: Eva Kudláčová Rácová

Hudba: Martin Burlas

Svetelný dizajn: Robert Polák

 

BÁBKOVÉ DIVADLO ŽILINA

16. 11.

Ryba rohatá

Scéna, kostýmy a bábky: Zoja Zupková a Tereza Mojžišová

Réžia: Zoja Zupková

 

SPIŠSKÉ DIVADLO SPIŠSKÁ NOVÁ VES

20. 11.

Victor Haïm

Valčík náhody

Réžia: Slavomíra Fulínová

Scéna a kostýmy: Slavomíra Fulínová

Hudba: Juraj Haško a. h.

Asistent réžie: Matej Erby

 

ŠTÚDIO 12 BRATISLAVA

20. 11.

August Strindberg

Tá silnejšia

Robert Pinget

Sofizmus a sadizmus

21. 11.

Samuel Beckett

Kolíska

Preklad: A. Debnárová, Michal Hvišč

Dramaturgia: N. Bačíková

Scéna a kostýmy: D. Strauszová

Hudba: M. Škvarenina

Svetelný dizajn: I. Šranko

Zvuková spolupráca: D. Kozák

Réžia: Martin Hvišč

 

DIVADLO JOZEFA GREGORA TAJOVSKÉHO ZVOLEN

24. 11.

Jana Pilzová

O troch vílach

Dramaturgia: Ján Chalupka

Hudba: Maok a Eniesa – Melme Arya

Scéna a kostýmy: Ivana Macková

Pohybová spolupráca: Mária Danadová

Videoprojekcia: Michal Ďuriš ml.

Réžia: Jana Pilzová

 

DIVADLO LAB BRATISLAVA

25. 11.

Nikolaj Vasilievič Gogoľ

Revízor

Réžia: Mária Froncová

Dramaturgia: Jana Smokoňová

Scéna: Ema Teren

Kostýmy: Martina Golianová

Produkcia: Veronika Ludrovská, Katarína Thalerová

 

STANICA ŽILINA-ZÁRIEČIE

28. 11.

XIRA

Choreografia: Jaro Viňarský

Tanec: Soňa Ferienčíková & Matthew Rogers

Svetelný dizajn: Tomáš Morávek

Grafický dizajn: Peter Dlhopolček

Hudba: Janek Schaefer / Extended Play

 

ŠTÁTNE DIVADLO KOŠICE

29. 11.

Milan Antol, Adrián Harvan, Vladimír Krausz

Móric Beňovský

Libreto: Milan Antol

Texty piesní: Vladimír Krausz

Hudba: Milan Antol, Adrián Harvan

Dramaturgia: Peter Himič

Réžia: Milan Antol

Choreografia: Ivana Kučerová

Kostýmy: Silvia Zubajová

 

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO

29. 11.

Opera – historická budova

Piotr Iljič Čajkovskij

Luskáčik

Choreografia: Rafael Avnikjan, Jozef Dolinský

Réžia: Rafael Avnikjan, Jozef Dolinský

Hudba: Piotr Iljič Čajkovskij

Scéna a kostýmy: Josef Jelínek

Dirigent: Dušan Štefánek, Peter Valentovič

Baletný majster – repetítor: Nora Gallovičová, Igor Holováč, Mária Kupcová

 

DIVADLO PÔTOŇ BÁTOVCE

30. 11.

Europeana (Divadlo Kolomaž, Trenčín)

Koncept, réžia, hrajú: Kamil Bystrický, Tomáš Plánka

Dramatizácia: Juraj Benko a T.U.K.

Obraz: Peter Kotrha

Zvuk: Matúš Homola

 

DIVADLO ACTORES ROŽŇAVA

30. 11.

MAX A SALLY alebo Persona Non Grata

 

DIVADLO AKADÉMIE UMENÍ BANSKÁ BYSTRICA

20. 11.

Na vine je Lorca

Absolventské predstavenie poslucháčov 3. ročníka katedry herectva

Réžia: Ľuboslav Majera

Asistentka réžie: Silvia Zeumerová


Divadlo na Slovensku

Stručný sprievodca slovenským divadlom. Poskytuje kontakty na divadlá, divadelné inštitúcie a školy, festivaly a divadelné časopisy. Obsahuje štatistické údaje o divadelnom dianí na Slovensku. Informuje o premiérach profesionálnych divadiel.

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.