Tlačiť

november 2011

P.A.T. BRATISLAVA
2. a 3. 11. – Divadlo elledanse Bratislava
Sláva Daubnerová – Pavel Graus
SOME DISORDERED INTERIOR GEOMETRIES
NARUŠENIE VNÚTORNÝCH GEOMETRIÍ
Koncept, performeri: Sláva Daubnerová, Pavel Graus
Hudba: Pavel Graus
Scéna a kostýmy: Sláva Daubnerová
Pohybová spolupráca: Matej Matejka (Inštitút J. Grotowského)
Preklad: Peter Lomnický
Videoart: Lukáš Kodoň
Softvérový dizajn: Peter Gonda aka gnd
Odborná spolupráca: Janine Ludwig (Internationale Heiner Müller Gesellschaft, Berlin)

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO
Balet

4. 11. – Sála opery a baletu
Michael Kocáb – Ondrej Šoth
ODYSSEUS

Predloha: Homér
Hudba: Michael Kocáb
Dramaturgia: Zuzana Mistríková
Scéna: Juraj Fábry
Kostýmy: Andrii Sukhanov
Film: Vasyl Sevastyanov
Libreto: Ondrej Šoth, Zuzana Mistríková
Choreografia: Ondrej Šoth

BÁBKOVÉ DIVADLO KOŠICE
4. a 6. 11.
Oleg Žiugžda
POTKANIAR

Scénografia: Valerij Račkovský
Réžia: Oleg Žiugžda

DIVADLO ALEXANDRA DUCHNOVIČA PREŠOV
4. a 9. 11.
Ivan Franko
VOCHTERŇA č. 27

Dramaturgia: Valerij Kupka
Scéna: Štefan Hudák
Kostýmy: Anna Simková
Hudba: Norbert Bodnár
Réžia: Vladimír Nadj

DIVADLO AKADÉMIE UMENÍ BANSKÁ BYSTRICA
9. 11.
Jozef Gregor Tajovský
ŽENSKÝ ZÁKON

Scéna: Štefan Hudák
Kostýmy: Elena Bezáková
Hudobné naštudovanie: Pavol Janíček
Choreografia: Martin Urban
Réžia: Matúš Oľha

DIVADLO THÁLIA SZINHÁZ KOŠICE
10. 11.
Brian Friel
FILADELFIA, TU MA MÁŠ
Preklad: Kornél Hamvai
Preklad pesničiek: Ádám Nádasdy
Réžia: András Léner

BALET BRATISLAVA
11. 11. – Divadlo Nová scéna Bratislava
William Shakespeare
RÓMEO A JÚLIA

Hudba: Sergej Prokofiev
Dramaturgia: Miroslava Kovářová
Scénografia: Marek Hollý
Kostýmy: Diana Strauszová, Dorota Cigánková
Choreografia: Mário Radačovský

DIVADLO ANDREJA BAGARA NITRA
11., 12. a 13. 11. – Veľká sála
Neil Simon – Cy Coleman – Dorothy Fieldsová
SLADKÁ CHARITY

Svetová muzikálová klasika podľa filmového scenára Federica Felliniho,
Tullia Pinelliho a Ennia Flaiana – Cabiirine noci
Réžia: Svetozár Sprušanský

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO
Činohra
12. 11. – Štúdio
Pavol Dobšinský – Anton Korenči – Juraj Bielik
MECHÚRIK KOŠČÚRIK

Dramaturgia: Miriam Kičiňová
Scéna: Jaroslav a Miroslav Daubravovci
Kostýmy: Barbora Gálisová, Lucia Šedivá
Hudba: Juraj Bielik
Texty piesní: Anton Korenči
Réžia: Juraj Bielik, Anton Korenči

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO
Opera

18.11. - Historická budova
Ján Cikker
MISTER SCROOGE

Hudobné naštudovanie: Dušan Štefánek
Dirigent: Dušan Štefánek
Dramaturgia: Lýdia Urbančíková
Scéna a kostýmy: Miriam Struhárová
Asistent dirigenta: Marián Lejava
Zbormajster: Kolomán Kovács
Réžia: Andrea Hlinková

JÓKAIHO DIVADLO KOMÁRNO
18. a 19. 11.
Bengt Ahlfors
SZÍNHÁZKOMÉDIA
DIVADELNÁ KOMÉDIA

Preklad: Márton András
Scéna: Simon József
Kostýmy: Kiss Kata
Asistent réžie: Kiss Kata
Réžia: Tege Antal

DIVADLO JOZEFA GREGORA TAJOVSKÉHO
19. 11.
BETLEHEM

Vianočná inscenácia pre deti aj dospelých
Z ľudových textov zostavil: Michal Spišák
Dramaturgia: Jana Liptáková
Scéna: Štefan Hudák
Kostýmy: Eva Kleinová
Hudba: Peter Vaňouček
Réžia: Michal Spišák

TICHO a spol.
Staromestský klub 10x10 Bratislava
20. 11.
IZRAFEL
Z textov Jána Ondruša, Miloša Janouška a Ivana Koleniča
Scenár: Viki Janoušková
Scéna a kostýmy: Pavol Andraško
Produkcia: Silvia Barčíková
Réžia: Róbert Horňák

DIVADLO Lab BRATISLAVA
21. 11.
Moliére
TARTÚF

DIVADLO ARÉNA BRATISLAVA
21. a 22. 11.
Obnovená premiéra
Joseph Kesselring
ARZENIK A STARÉ DÁMY

Preklad: Martin Čičvák
Dramaturgia: Martin Kubran, Zuzana Šajgalíková
Úprava: Martin Čičvák, Martin Kubran
Scéna: Hans Hoffer
Kostýmy: Marija Havran
Réžia: Martin Čičvák

ŠTÚDIO 12 BRATISLAVA
DIVADLO
BEZ DOMOVA
23. 11.
ZÁZRAČNÉ DIEŤA

Periférne videnie

Multimediálno – pohybová inscenácia na motívy knihy Jely Medveckej Matuškovičovej
Pohybová spolupráca:  Z. V. Očenášová
Scéna a kostýmy:  Z. Hudeková
Hudba: Oskar Rózsa
Réžia: Patrik Krebs

ŠTÚDIO 12 BRATISLAVA
DIVADLO TICHÉ ISKRY

26. 11.
RÓMEO A ZUZANA
Periférne videnie

Divadelno – pohybová tragikomédia na námet hry Williama Shakespeara
Romeo a Júlia
Dramaturgia:  P. Vrťo
Choreografia:  Š. Martinovič
Hudba: P. Vanouček
Výtvarné návrhy scén: kolektív DTI
Výroba kulís, kostýmov: M. Zelníková
Zvuk: A. Hefty
Svetlá: M. Hefty
Réžia: J. Rigo

MESTSKÉ DIVADLO PAVLA ORSZÁGHA HVIEZDOSLAVA BRATISLAVA
26. 11.
Woody Allen
RIVERSIDE DRIVE
OLD SAYBROOK

Réžia: Ingrid Timková

ŠTÚDIO 12 BRATISLAVA
DIVADLO
LEN TAK TAK
27. 11.
POHYBLIVÉ POBREŽIE
Periférne videnie

Námet, scenár, choreografia: Z. V. Očenášová
Pohybová spolupráca, choreografia: M. Čaprdová
Svetelný dizajn: J.Charfaoui
Scéna, kostýmy: Z. Hudeková

JÓKAIHO DIVADLO KOMÁRNO
28. 11.
Faragó Zsuzsa - Laboda Kornél - Zombola Péter
SZEGÉNY DZSONI ÉS ÁRNIKA
ÚBOHÝ DZSONI A ARNIKA

Dramaturgia: Zsuzsa Faragó
Hudba: Péter Zombola
Scéna: Lilla Gergely - Farnos
Kostýmy: Krisztina Lisztopád
Choreografia: Milan Ujváry, Tamara Vadas Zsófia
Asistentka réžie: Nóra Mesinger
Réžia: Kornél Laboda

BRATISLAVSKÉ BÁBKOVÉ DIVADLO BRATISLAVA
koniec novembra
Charles Dickens
VIANOČNÁ KOLEDA

Dramatizácia, dramaturgia: Katarína Jánošová
Scéna: Pavol Andraško
Kostýmy: Zuzana Formánková
Hudba: Peter Mankovecký
Réžia: Adriana Totiková

S.T.O.K.A.  BRATISLAVA
30. 11. - Tangere Studio, Páričkova 18
POKUS
(V hľadaní spirituality)
Video - divadelná inscenácia
Výtvarná spolupráca: Miriam St ruhárová
Videosekvencie a réžia:Blaho Uhlár


Divadlo na Slovensku

Stručný sprievodca slovenským divadlom. Poskytuje kontakty na divadlá, divadelné inštitúcie a školy, festivaly a divadelné časopisy. Obsahuje štatistické údaje o divadelnom dianí na Slovensku. Informuje o premiérach profesionálnych divadiel.

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.