Tlačiť

jún 2018

JÓKAIHO DIVADLO KOMÁRNO

1. 6.

Ede Szigligeti

Liliomfi

Réžia: Peter Telihay, a. h.

 

STARÉ DIVADLO KAROLA SPIŠÁKA NITRA

1. 6.

Martina Montelius

Sám a Esmeralda

Preklad: Lucia Åbergh

Dramaturgia: Petra Babulícová

Hudba: Miloš ORSON Štědroň

Pohybová spolupráca: Magdaléna Čaprdová

Scéna: Michal Syrový

Kostýmy: Tomáš Kypta

Réžia: Linda Keprtová

 

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO

Nová budova SND, Sála opery a baletu

2. a 3. 6.

Giacomo Puccini

Tosca

Hudobné naštudovanie: Rastislav Štúr

Dirigent: Rastislav Štúr

Réžia: Martin Bendik

Scéna: Juraj Fábry

Kostýmy: Ľudmila Várossová

Zbormajster: Ladislav Kaprinay

 

RADOŠINSKÉ NAIVNÉ DIVADLO BRATISLAVA

Slovenský ľudový umelecký kolektív

2. a 3. 6.

Stanislav Štepka

Malý veľký muž

Choreografia: Ladislav Cmorej

Autor hudby: Juraj Haško

Hudobné aranžmány: Stanislav Palúch

Scénograf: František Lipták

Kostýmová výtvarníčka: Katarína Hollá

Producent: Ladislav Hubáček

Režisér: Ondrej Spišák

 

MESTSKÉ DIVADLO – DIVADLO Z PASÁŽE BANSKÁ BYSTRICA

Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

5. 6.

„Daj mi šancu...“ Take A Chance On Me

Réžia: Steve Bailey

 

ŠTÁTNA OPERA BANSKÁ BYSTRICA

8. 6.

Milan Sládek

Dubčekova jar

Réžia: Milan Sládek

Hudba: Jozef Vlk

Kostýmy: Miriam Horňáková

Scéna a svetelný dizajn: Ján Ptačin

Video: Akasha Visualstation

Asistent réžie: Juraj Benčík

 

ŠTÁTNE DIVADLO KOŠICE

Malá scéna

8. 6.

Kamil Žiška

Sára Salkházi

Réžia: Kamil Žiška

Dramaturgia: Miriam Kičiňová

Scéna a kostýmy: Peter Janků

Inšpícia: Erika Marištiaková

Text sleduje: Iveta Vinclavová

 

SLOVENSKÉ KOMORNÉ DIVADLO MARTIN

8. a 9. 6.

David Gieselmann

Fóbie

Preklad: Lukáš Brutovský

Dramatizácia: Miro Dacho

Dramaturgia: Monika Michnová

Scéna: Jozef Ciller

Kostýmy: Zuzana Hudáková

Hudba: Lukáš Brutovský

Réžia: Lukáš Brutovský

 

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO

Nová budova SND, Sála činohry

9. a 10. 6.

Lev Nikolajevič Tolstoj

Vojna a mier

Adaptácia: Alfred Neumann, Ervin Piscator, Guntram Prüfer

Preklad: Roman Olekšák

Inscenačná úprava: Marián Amsler

Réžia: Marián Amsler

Dramaturgia: Darina Abrahámová

Scéna: Juraj Kuchárek

Kostýmy: Marija Havran

Hudba: Ivan Acher

Pohybová spolupráca: Stanislava Vlčeková

Video: Marek Moučka

 

STANICA ŽILINA – ZÁRIEČIE

BOD.Y

10. 6.

Adrena Axis

Koncept: Soňa Ferienčíková

Choreografia: Jaro Viňarský

Pohybová spolupráca/vedenie výskumu: Martin Kilvády

Tvorba/tanec: Daniel Raček, Lukáš Homola, Soňa Ferienčíková

Svetelný dizajn: Ints Plavnieks

Hudba: Lukáš Kubičina

Produkcia: BOD.Y - Alexandra Mireková

 

DIVADLO NUDE BRATISLAVA

11. 6.

Ľúbim ťa a dávaj si pozor

réžia a dramaturgia: Veronika Malgot a Lýdia Petrušová

dramaturgická spolupráca: Marek Godovič

námet,scénografia, kostýmy, graf.dizajn: Laura Madjiah Štorcelová

hudba:  Yehuda Gabrielita Madjiah

 

GUNAGU BRATISLAVA

12. 6.

Viliam Klimáček

Horúce leto 68

(ako sme utekali)

Autor a réžia: Viliam Klimáček

Kostýmy: Simona Vachálková

Scéna: Michal Lošonský

Hudba: Slavo Solovic

 

BRATISLAVSKÉ BÁBKOVÉ DIVADLO BRATISLAVA

Stredná umelecká škola scénického výtvarníctva, Sklenárova 7

14. 6.

ADVENTURA HUMANA

Réžia: Júlia Rázusová

 

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO

Nová budova SND, priestory a javiská SND

15. 6.

Tomáš Procházka – Peter Tilajčík

Artaudia/Autopsy

Koncept a réžia: Tomáš Procházka

Dramaturgia: Peter Tilajčík

Scénografia: Zuzana Hudáková, Ľudmila Bubánová

Hudba: Nada El

 

DIVADLO SĽUK RUSOVCE

15. 6.

PamiatKAR

Text: Peter Lomnický

Dramaturgia: Lucia Mihálová

Hudba: Viliam Gräffinger

Hudobné naštudovanie: Jozef Chabroň

Odborná spolupráca: Monika Kozelová

Scénografia: Ján Husár

Kostýmy: Dáša Veselovská

Audiovizuálne médiá: Pavol Soukal

Fotograf: Ctibor Bachratý

Choreografia: Radoslav Piovarči

Produkcia: Marek Hollý, Silvia Malovcová

Námet a réžia: Peter Maťo

 

DIVADLO JÁNA PALÁRIKA TRNAVA

Veľká sála

16. 6.

Roland Schimmelpfenning

Na druhom brehu

Preklad: Eva Melichárková

Réžia: Viktor Kollár

Dramaturgia: Lucia Mihálová

Scéna: Michal Lošonský

Kostýmy: Ondrej Zachar

Hudba: Kamil Mikulčík

Svetelný dizajn: Ján Ptačin

Pohybová spolupráca: Elena Kolek Spaskov

 

MESTSKÉ DIVADLO ŽILINA

16. 6.

Timur Vermes

A je tu zas

Réžia: Filip Nuckolls

Preklad: Michal Hvorecký

Dramatizácia: Lenka Garajová

Scéna: Lukáš Kuchinka

Kostýmy: Lucie Šperlová

Hudba: Dan Fikejz

Dramaturgia: Lenka Garajová

 

ŠTÚDIO 12 BRATISLAVA

16. 6.

Ján Balaj

J/E/AN

Koncept, réžia, performer: Ján Balaj

Režijná spolupráca, hudba: Jakub Mudrák

Svetelný dizajn: Martin Hodoň

 

LOĎ – DIVADLO V PODPALUBÍ BRATISLAVA

Divadlo Romana Pomajba

17. 6.

OCKO – one man show

Réžia: Eduard Kudláč

 

TICHO A SPOL. BRATISLAVA

BEES-R

18. 6.

70 sukien mala

Námet, choreografia, tanec: Jana Tereková

Scéna a kostýmy: Gabriela Paschová

Hudba: Joseph Champagnon

Dramaturgická spolupráca: Jean Gaudin

Produkcia: Veronika Malgot

 

STANICA ŽILINA – ZÁRIEČIE

Milan Tomášik & Co.

Nová synagóga

20. 6.

Fight Bright

Koncept a choreografia: Milan Tomášik

Asistent choreografie: Špela Vodeb

Spoluautori a účinkujú: Diego Alvarez Sanóu (Kostarika), Alessandro Sollima (IT), Špela Vodeb (SI), Tina Valentan (SI), Milan Tomášik (SK/SI)

Hudba: Simon Thierrée

Svetelný dizaj: Janko Čief, Luka Curk

Scéna a kostýmy: Jasna Vastl

Produkcia: KUD Cortesia

Koprodukcia: Stanica Žilina-Záriečie, Scenario Pubblico – Centro nazionale di produzione della Danza (IT), Cankarjev dom, Dance Theater Ljubljana (SI)

 

SPIŠSKÉ DIVADLO SPIŠSKÁ NOVÁ VES

22. a 23. 6.

Matjaž Zupančič

Manželské hry

Preklad: Michal Babiak

Dramaturgia: Ivana Brošková

Scéna: Paulína Halasová

Kostýmy: Paulína Halasová

Hudba: Martin Husovský

Réžia: Michal Babiak

Asistent réžie: Mikuláš Dzurik

Inšpicient: Alena Labancová

 

SPIŠSKÉ DIVADLO SPIŠSKÁ NOVÁ VES

25. 6.

Patrick Hamilton

Plynová lampa

Réžia: Mikuláš Macala

Dramaturgia: Denisa Macalová Ďuratná

Scéna: Paulína Halasová

Kostýmy: Paulína Halasová

Hudba: Martin Husovský a. h.

Asistent réžie: Mária Görögová

Preklad: Eugen Klinger

Úprava: Denisa Macalová Ďuratná

 

DIVADLO NOMANTINELS BRATISLAVA

ŠTÚDIO 12

28. 6.

Robert Pakan

Reverenda Domina

Réžia: Martin Hodoň

Dramaturgia: Sandra Polovková

Scéna a kostýmy: Dáša Krištofovičová

 

DIVADLO ROMATHAN

28. 6.

Marián Balog

Očistec - Žužaripen

Kostýmy: Lenka Adamová

Réžia: Marián Balog

Autor hudby: Karel Adam

Choreograf: Eva Adamová


Divadlo na Slovensku

Stručný sprievodca slovenským divadlom. Poskytuje kontakty na divadlá, divadelné inštitúcie a školy, festivaly a divadelné časopisy. Obsahuje štatistické údaje o divadelnom dianí na Slovensku. Informuje o premiérach profesionálnych divadiel.

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.