Tlačiť

máj 2014

JÓKAIHO DIVADLO KOMÁRNO

2. 5.

William Shakespeare

Kupec benátsky

Réžia: Artur Szöcz a. h.

Inšpicient: László Nagy

Zvuková technika: Szilárd Görözdi, Sándor Zakor

Svetelná technika: Szilvia Rozsás, Dávid Tárnok

Scénograf: Gábor Kalácska a. h.

Kostýmy: Erika Gadus a. h.

Hudba: Dániel Dinyés a. h.

Asistentka réžie: Edita Balaskóová

 

DIVADLO MALÁ SCÉNA BRATISLAVA

4. 5.

Michail Jurievič Lermontov

Maškaráda

Preklad: Milan Rúfus

Réžia a úprava: Anton Korenči

Choreografia: Zuzana Žabková

Scéna: Lucia Šedivá

Kostýmy: Silvia Zubajová

 

STANICA ŽILINA – ZÁRIEČIE

4. 5.

2′16” a pol: Vesmírna odysea

Réžia: kolektív

Kompozícia a dirigent: Marek Piaček

Filharmonici: Cyril Šikula – flauta, Karol Nitran – lesný roh, Marián Hrubý – husle

Dramaturgia: Ivana Rumanová, Barbora Uríková

Video: Algis Kaveckis

Animácie: SeEun Lee

Zvuk: Dušan Dobiaš, Petr Vrba, Hankil Ryu, Jan Burian

Hudobná spolupráca: Karol Nitran, Cyril Šikula, Marián Hrubý

Scénografia: Martu Hlavajová

Grafická spolupráca: Martin Krkošek

Konzultácie: Hana Hudcovičová Lukšů

Technická spolupráca: Daniel Kozlík, Ints Plavnieks

 

MESTSKÉ DIVADLO P. O. HVIEZDOSLAVA BRATISLAVA

7. 5.

Doktor Macbeth

Réžia: Valeria Schulczová

Dramaturgia: Roman Olekšák

Hudba: Martin Hasák

Scéna: JaOnMi

Kostýmy: Eva Kleinová

 

DIVADLO JONÁŠA ZÁBORSKÉHO PREŠOV

Veľká scéna

11. 5.

Snehová kráľovná

Réžia: Michal Náhlík

Scéna: Soňa Mrázová

Kostýmy: Anita Szőkeová

Hudba: Martin Husovský

 

DIVADLO LAB BRATISLAVA

12. 5.

Henri Murger

Bohéma

Úprava: Katarína Želinská

Réžia: Viktor Varga, Katarína Želinská

Scéna: Jakub Branický

Produkcia: Andrej Fábik, Tomáš Matejovič

 

DIVADLO V PODPALUBÍ BRATISLAVA

13. 5.

Reparát z povinného čítania

Scenár a réžia: Jakub Nvota

 

DIVADLO ARÉNA BRATISLAVA

16. 5.

Martin Casella

Írska kliatba

Preklad: Jozef Timčák, Natália Lokajová

Dramaturgia: Zuzana Šajgalíková

Scéna a kostýmy: Zuzana Formánková

Réžia: Juraj Bielik

 

BÁBKOVÉ DIVADLO KOŠICE

16. 5.

Janko Hraško a iné hraškoviny


ŠTÁTNE DIVADLO KOŠICE

Opera – Historická budova ŠD

16. 5.

Pietro A. S. Mascagni

Sedliacka česť

Ruggero Leoncavallo

Komedianti

Hudobné naštudovanie: Peter Valentovič

Réžia: Michael Tarant

Scéna a kostýmy: Dana Hávová

Choreograf: Jiří Pokorný

Dirigent: Igor Dohovič, Peter Valentovič

Zbormajster: Lukáš Kozubík

Dramaturg: Linda Keprtová

Asistent dirigenta: Jan Novobilský

Asistent réžie:  Daniela Petrovská

Koncertný majster: Jozef Bikár, Peter Michálik

Korepetítor: Júlia Grejtáková, Jan Novobilský

Inšpicient: Viera Hronská, Magdaléna Kovalčíková

Šepkár: Daniela Gažová, Magdaléna Kovalčíková

 

NOVÁ SCÉNA BRATISLAVA

16. a 17. 5.

Hairspray

Scenár: Marc O'Donnell, Thomas Meehan

Hudba: Marc Shaiman

Preklad: Danica Haláková

Texty piesní: Ján Strasser

Dramaturgia: Martin Sarvaš

Kostýmy a scéna: Miloš Pietor

Hudobné naštudovanie: Lubomír Dolný

Choreografia: Ladislav Cmorej

Asistent réžie: Róbert Halák

Réžia: Štefan Kožka

Videoprojekcia: Tomáš Majláth

 

BÁBKOVÉ DIVADLO ŽILINA

17. 5.

Klára a 12 mesiačikov

Autor: Peter Palik

Dramaturgia: Peter Palik

Scénografia: Dáša Krištofovičová

Pohybová spolupráca: Jana Eliášová

Hudba: Róbert Mankovecký

Réžia: Silvia Vollmannová

 

DIVADLO MALÁ SCÉNA BRATISLAVA

17. 5.

Okteto pána Gézu

Scenár a réžia: Ivan Blahút

Scenár a dramaturgia:  Katarína Jurčišinová-Kukľová

Kostýmy, scéna, pomocná réžia: Jan Kocman

Hudobný aranžmán:  Ivan Blahút

Pohybová spolupráca: Elenka Kolek Spaskov

 

DIVADLO LUDUS BRATISLAVA

Tower 115

19. 5.

A. P. Čechov

Medveď & Pytačky


BRATISLAVSKÉ BÁBKOVÉ DIVADLO

23. 5.

Iva Procházková

Myška nie je líška

Dramatizácia a dramaturgia:  Katarína Jánošová

Texty piesní a hudba: Martin Geišberg

Scéna, kostýmy a bábky: Martina Fintorová

Réžia a úprava: Peter Palik

 

ŠTÁTNE DIVADLO KOŠICE

Malá scéna ŠD Košice

23. 5.

Eric-Emmanuel Schmitt:

Voľnomyšlienkár

Réžia: Michal Spišák

Preklad: Elena Flašková

Dramaturgia: Martin Gazdík

Scéna a kostýmy: Diana Strauszová

Inšpícia: Ingrid Dlugošová

Text sleduje: Tamara Turcsányiová

 

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO

nová budova, Sála opery a baletu

23. a 24. 5.

Piotr Iľjič Čajkovskij

Piková dáma

Hudobné naštudovanie: Rastislav Štúr

Dirigent: Rastislav Štúr, Pavol Tužinský

Réžia: Marián Chudovský

Scéna: Jaroslav Valek

Kostýmy: Peter Čanecký

Zbormajster: Pavol Procházka

 

DIVADLO ANDREJA BAGARA V NITRE

Veľká sála DAB

30. 5.

Ondřej Sekora

Ferdo Mravec

réžia: Jakub Nvota

 

DIVADLO ALEXANDRA DUCHNOVIČA PREŠOV

30. 5.

Eva Maliti–Fraňová

Krcheň nesmrteľný


SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO

historická budova

30. 5.

The Tempest

Koncept a choreografia: Stanislava Vlčeková, Jaro Viňarský, Andrej Petrovič

Réžia : Jozef Vlk, Peter Bebjak

Hudba: Peter Zagar a. h., Jozef Vlk

Scéna : Tom Ciller

Kostýmy: Katarína Holková

Svetelný dizajn: Tomáš Morávek

 

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO

nová budova, Štúdio

31. 5.

Desatoro

Dramaturgia: Daniel Majling

Scenár: Tom Ciller

Hudba: Vladislav Šarišský

Réžia: Anna Petrželková, Kamil Žiška, Ján Luterán, Sláva Daubnerová, Iva Jurčová, Lukáš Brutovský, Anti Korenči, Juraj Bielik, Marián Amsler, Júlia Rázusová, Michal Vajdička


Divadlo na Slovensku

Stručný sprievodca slovenským divadlom. Poskytuje kontakty na divadlá, divadelné inštitúcie a školy, festivaly a divadelné časopisy. Obsahuje štatistické údaje o divadelnom dianí na Slovensku. Informuje o premiérach profesionálnych divadiel.

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.