Tlačiť

marec 2017

BÁBKOVÉ DIVADLO NA RÁZCESTÍ BANSKÁ BYSTRICA

1. 3.

Zločin?

Réžia: Petra Kovalčíková

Scénografia: Petra Kovalčíková

Kostýmy: Martin Juríček

Pedagogické vedenie: Zuzana Laurinčíková

 

ŠTÚDIO 12 BRATISLAVA

1. 3.

Veľká potreba

Autori a účinkujúci: Lýdia Petrušová, Zuzana Haverdová, Tomáš Procházka, Peter Tilajčík

Réžijná spolupráca: Tomáš Procházka

Scénografia: Daša Krištofovičová

Video: Marek Moučka

Produkcia: Katarína Thalerová

 

DIVADLO JONÁŠA ZÁBORSKÉHO PREŠOV

Historická budova

3. 3.

Alexander Sergejevič Puškin – Miro Dacho

Eugen Onegin

Réžia: Marián Pecko

Preklad: Ján Štrasser

Hudba: Róbert Mankovecký

Scéna: Pavol Andraško

Kostýmy: Eva Farkašová

Pohybová spolupráca: Zuzana Ďuricová Hájková

Dramaturgická spolupráca: Miro Dacho

 

DIVADLO GUNAGU BRATISLAVA

4. 3.

Viliam Klimáček

RAJ JE IBA EDEN
(muzikál bez hudby)

Kostýmy: Simona Vachálková

Choreografia: Šárka Ondrišová

Scéna: Silvia Balážová

Réžia: Soňa Ferancová

 

DIVADLO PÔTOŇ BÁTOVCE

6. 3.

VOJENSKÉ MENO RAMA

Námet: Julia Haribol, Sashko Brama

Dramaturgia: Michal Ditte, Iveta Ditte Jurčová

Scénografia: Tom Ciller

Hudba: Ruslan Boiaryn

Réžia: Sashko Brama

 

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO

Nová budova, Sála opery a baletu

9. 3.

Antonio Vivaldi

Arsilda

Dirigent: Václav Luks

Réžia a scéna: David Radok

Výtvarník: Ivan Theimer

Kostýmy: Zuzana Ježková

Choreograf: Andrea Miltnerová

Svetelný dizajn: Přemysl Janda

 

DIVADLO ANDREJA BAGARA NITRA

Veľká sála

10. 3.

Táňa Kusá

Syna či dcéru?

Réžia: Adriana Totiková

 

ŠTÚDIO L+S BRATISLAVA

10. 3.

Eric Assous

Môj dobrý kamarát

Réžia: Jakub Nvota

Preklad: Elena Flašková

Dramaturgia: Michaela Doleželová

Scéna a kostýmy: Diana Strauszová

 

DIVADLO AKADÉMIE UMENÍ BANSKÁ BYSTRICA

Veľké divadelné štúdio

15. 3.

Zažeň Vlka

Réžia: Anna Šoltýsová

Dramaturgia: Patrik Protuš

Scénografia: Martina Rusnáková

Hudba: Štefan Pálfi

Pedagogické vedenie: Matúš Oľha

 

DIVADLO JONÁŠA ZÁBORSKÉHO PREŠOV

Malá scéna

17. 3.

Václav Havel

Audiencia

Réžia: Marek Zákostelecký

Preklad: Milan Lasica

Hudobná spolupráca: David Smečka

Scéna & kostýmy: Marek Zákostelecký

 

ŠTÁTNA OPERA BANSKÁ BYSTRICA

17. a 18. 3.

Gaetano Donizetti

Don Pasquale

Hudobné naštudovanie: Igor Bulla

Dirigent: Igor Bulla

Réžia: Dana Dinková

Kostýmy: Adriena Adamíková

Scéna: Marek Šafárik

Zbormajsterka: Iveta Popovičová

 

ŠTÁTNE DIVADLO KOŠICE

Malá scéna ŠD

21. 3.

Ondrej Šoth

Denník A. Frankovej

Réžia a choreografia: Ondrej Šoth

Scenár: Ondrej Šoth, Zuzana Mistríková

Hudobná dramaturgia: Ondrej Šoth

Dramaturgia: Zuzana Mistríková

Scéna: Jaroslav a Miroslav Daubravovci

Kostýmy: Ľudmila Várossová

Film: Vasyl Sevastyanov

 

DIVADLO AKADÉMIE UMENÍ BANSKÁ BYSTRICA

Veľké divadelné štúdio

23. 3.

Leopold Lahola

Škvrny na slnku

Réžia a scénografia: Terézia Mindošová

Dramaturgia: Patrik Protuš

Pedagogické vedenie: Matúš Oľha, Katarína Burdová, Martin Timko

 

SLOVENSKÉ KOMORNÉ DIVADLO MARTIN

Štúdio

24. 3.

Oskar Wilde

Portrét Doriana Graya

Dramatizácia: Marián Amsler

Dramaturgia: Monika Michnová

Scéna: Juraj Kuchárek

Kostýmy: Martin Kotúček

Hudba: Ivan Acher

Réžia: Marián Amsler

 

NOVÉ DIVADLO NITRA

ODIVO

25. 3.

Stopy v pamäti

Námet, koncept, realizácia: Mária Danadová, Monika Kováčová

Výtvarná spolupráca: Juraj Poliak

Pohybová spolupráca: Martina Hajdyla Lacová

Výroba bábky: Pavol Rosenberger

Kostýmy: Viktória Jehlárová

 

JÓKAIHO DIVADLO KOMÁRNO

24. 3.

William Shakespeare

Rómeó a Júlia

Réžia: Martin Huba m. v.

Scénograf: Jozef Ciller a. h.

Kostýmy: Peter Čanecký a. h.

Pohyby: Juraj Letenay a. h.

Dramaturg: Emese Varga

Asistentka réžie: Edita Balaskóová

 

ŠTÚDIO L+S BRATISLAVA

25. 3.

Rastislav Ballek – Tomáš Sedláček

Ekonómia dobra a zla

Réžia: Rastislav Ballek

Adaptácia: Rastislav Ballek

Dramaturgia: Zuzana Šajgalíková

Preklad básne: Ľubomír Feldek

Choreografia: Šárka Ondrišová

Hudba: Samuel Hošek

Producent: Ján Jackuliak

 

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO

Nová budova, Štúdio

25. a 26. 3.

Bernhard Studlar

Túžba po nepriateľovi

Preklad: Martina Vannayová

Réžia: Ján Luterán

Dramaturgia: Daniel Majling

Scéna: Juraj Poliak

Kostýmy: Eva Kleinová

Hudba: Daniel Fischer

 

DIVADLO ŠTÚDIO TANCA BANSKÁ BYSTRICA

31. 3.

Pastierka vlkov

Réžia, choreografia: Zuzana Ďuricová Hájková

Choreografická spolupráca: Tibor Trulik

Dramaturgia: Monika Kováčová

Hudba: Matej Háasz

Výprava: Marek Gašpar Šafárik

 


Divadlo na Slovensku

Stručný sprievodca slovenským divadlom. Poskytuje kontakty na divadlá, divadelné inštitúcie a školy, festivaly a divadelné časopisy. Obsahuje štatistické údaje o divadelnom dianí na Slovensku. Informuje o premiérach profesionálnych divadiel.

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.