Tlačiť

máj 2017

BÁBKOVÉ DIVADLO ŽILINA

Sála Bábkového divadla Žilina

4. 5.

Hans Christian Andersen – Šimon Spišák

Škaredé káčatko

Scéna a réžia: Šimon Spišák

Dramaturgia: Petra Štorcelová

Scéna, bábky a kostýmy: Karel Czech

Hudba: Jindřich Čížek

 

DIVADLO JONÁŠA ZÁBORSKÉHO PREŠOV

Veľká scéna

7. 5.

Alexander Nikolajevič Tolstoj

Neobyčajné dobrodružstvá malého Buratina

Réžia: Michal Náhlík

Dramatizácia: Michal Náhlík

Dramatrugická spolupráca: Zuzana Reveszová

Scéna: Anita Szökeová

Kostýmy: Lenka Kadlečíková

Hudba: Juraj Haško

 

SPIŠSKÉ DIVADLO SPIŠSKÁ NOVÁ VES

Štúdio SD

10. 5.

Anton Pavlovič Čechov

Ujo Váňa (a tí druhí)

Réžia, dramaturgia a úprava: Ján Sládeček

Výprava: Alžbeta Vakulová, Tomáš Krištof

Hudba: Dominika Šinaľová

Asistent réžie: Jozef Novysedlák

 

BÁBKOVÉ DIVADLO KOŠICE

12. a 14. 5.

Michail Urycký

Sloník

Režisér: Michail Urycký

 

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO

Nová budova, Sála opery a baletu

13. a 14. 5.

Sergej Sergejevič Prokofiev – Natália Horečná

ROMEO A JÚLIA – Tak ako včera...

Choreografia a réžia: Natália Horečná

Hudba: Sergej Sergejevič Prokofiev

Scéna a kostýmy: Christiane Achatzi

Svetelný dizajn: Mario Ilsanker, Martin Račko

Hudobné naštudovanie, dirigent: Peter Breiner

Dirigenti: Peter Breiner, Peter Valentovič

Asistent choreografie a réžie: Nikoleta Rafaelisová, Cosmina Maria Sobota Zaharia

 

MESTSKÉ DIVADLO – DIVADLO Z PASÁŽE BANSKÁ BYSTRICA

Záhrada – centrum nezávislej kultúry

16. 5.

Neprebudení/ý

Réžia: Monika Kováčová

 

DIVADLO ALEXANDRA DUCHNOVIČA PREŠOV

17. 5.

Karol Horák

Adolf Ivanovič Dobrijanskij

Réžia: Matúš Oľha a. h.

Asistent réžie: Jozef Pantlikáš

Scéna: Štefan Hudák a. h.

Hudba: Norbert Bodnár a. h.

Kostýmy: Katarína Oľhová a. h.

Dramaturgia: Vasiľ Turok

Preklad: Vasiľ Turok

 

SLOVENSKÉ KOMORNÉ DIVADLO MARTIN

Národný dom SKD

19. 5.

Jan Werich

Traja veteráni

Preklad: Miro Dacho

Dramatizácia: Miro Dacho

Dramaturgia: Róbert Mankovecký

Scéna: František Lipták a. h.

Kostýmy: Ján Husár a. h.

Hudba: Lukáš Brutovský a. h., Daniel Žulčák a. h., Róbert Mankovecký a. h., Tomáš Grega a. h.

Pohybová spolupráca: Juraj Letenay a. h.

Réžia: Matúš Bachynec a. h.

 

JÓKAIHO DIVADLO KOMÁRNO

19. 5.

Jenő Heltai

Naftalín

Réžia: Iván Hargitai a. h.

Scénograf: György Bátony a. h.

Scénograf: Enikő Kárpáti

Pohyb: Sebastian Cortés a. h.

Hudba: Ferenc Darvas a. h.

Korepetítor: Zsuzsanna Pálinkás Andrássy

Asistent réžie: Edita Balaskóová

 

ŠTÁTNA OPERA BANSKÁ BYSTRICA

19. a 20. 5.

Sergej Rachmaninov – Pjotr Iljič Čajkovskij

ALEKO, IOLANTA

Hudobné naštudovanie: Marian Vach

Dirigent: Marian Vach

Réžia: Marcello Lippi

Kostýmy: Nataša Štefunková

Zbormajsterka: Iveta Popovičová

 

DIVADLO ARÉNA BRATISLAVA

21. 5.

Peter Quilter

Opona hore

Réžia: Soňa Ferancová

Preklad a dramaturgia: Saša Sarvašová

Scéna: Silvia Balážová

Kostýmy: Simona Vachálková

Hudba a zvuk: Juraj Bielik

Choreografia: Šárka Ondrišová

 

ŠTÁTNE DIVADLO KOŠICE

Historická budova

26. a 27. 5.

Richard Wagner

Víly

Réžia: Lubor Cukr

Hudobné naštudovanie: Robert Jindra

Scéna: Jaromír Vlček

Kostýmy: Josef Jelínek

Dirigent: Robert Jindra, Jan Novobilský

Asistent dirigenta: Jan Novobilský

Zborjmajster: Lukáš Kozubík

Dramaturgia Daniel Jäger

Asistent réžie: Eva Nováková, Miroslava Rendeková

Koncertný majster: Peter Michalík

Korepetítor: Júlia Grejtáková, Jan Novobilský

Inšpicient: Viera Hronská, Magdaléna Kovalčíková

 

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO

Štúdio SND

27. a 28. 5.

Sláva Daubnerová

Spievajúci dom

Autor konceptu a scenára: Sláva Daubnerová

Réžia: Sláva Daubnerová

Dramaturgia: Daniel Majling

Scéna: Sláva Daubnerová

Kostýmy: Simona Vachálková

Viedoart: Andrej Kolenčík

Hudba: Marek Piaček

Svetelný dizajn: Ján Ptačin

Pohybová spolupráca: Stanislava Vlčeková

 

DEBRIS COMPANY BRATISLAVA

29. 5.

Únos Európy

Autor: Peter Lomnický

Réžia: Jozef Vlk

Kompozícia hudby: Vladislav „Slnko“ Šarišský

Choreografia: Stanislava Vlčeková

Kostýmy: Katarína Holková

Scénografia, výtvarné riešenie: Ján Ptačin

Light design: Ján Ptačin, Jozef Vlk

Dramaturgia: Martin Hodoň, Dáša Čiripová

Hudobná realizácia: Spectrum Quartett (Ján Kružliak , Adam Novák, Peter Dvorský, Branislav Bielik)

Produkcia: Martina Širáňová


Divadlo na Slovensku

Stručný sprievodca slovenským divadlom. Poskytuje kontakty na divadlá, divadelné inštitúcie a školy, festivaly a divadelné časopisy. Obsahuje štatistické údaje o divadelnom dianí na Slovensku. Informuje o premiérach profesionálnych divadiel.

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.