Tlačiť

Štúdio 12

Štúdio 12 vzniklo v decembri 2001 ako jedinečný divadelný priestor na prezentáciu novej slovenskej a svetovej drámy a súčasného umenia z iniciatívy Divadelného ústavu. Hlavným cieľom bolo vytvoriť priestor pre tvorcov a publikum zaujímajúcich sa o súčasné divadelné dianie a širší kultúrno-spoločenský kontext.

Prioritou programovej dramaturgie Štúdia 12 sú rezidenčné a hosťujúce divadelné aktivity. Priestor predstavuje tvorbu rôznych domácich a zahraničných divadelných skupín a zoskupení so zameraním na pôvodnú, súčasnú drámu a nové inscenačné postupy, podporuje vznik a realizáciu autorských divadelných projektov mladých tvorcov. Podieľa sa na prezentácii a reflexii aktuálnej divadelnej tvorby a diania, tendencií, textov, autorov jednotlivých krajín Európy a sveta, organizuje workshopy a iné vzdelávacie aktivity.

Popri divadelných projektoch majú v Štúdiu 12 svoje miesto rôzne otvorené diskusie a semináre na aktuálne témy, prezentácie kníh a časopisov, festivaly, projekcie, multižánrové podujatia, hudobné koncerty a iné  kultúrne a sociálne aktivity.

 

Internetová stránka Štúdia 12: www.studio12.sk


logo Štúdio 12

ŠTÚDIO 12


Jakubovo námestie 12
813 57 Bratislava
tel.: +421 2 20487 602
e-mail: studio12@theatre.sk


www.studio12.sk

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.