Tlačiť

Program




NEDEĽA 10. 5.

 

19.00 h / Šapito Teatro Tatro - Tyršovo nábrežie

Michail Bulgakov – Ondrej Spišák: Majster a Margaréta

Réžia: Ondrej Spišák

Teatro Tatro, Nitra

 

PONDELOK 11. 5.

13.00 h / Štúdio 12

Dramaticky mladí

Inscenované čítanie dramatických textov detí a mládeže do 18 rokov, spojené s vyhlásením výsledkov rovnomennej súťaže.

 

16.00 h / Divadlo Lab

Európska únia očami drámy / Ódy či frašky? (I.)

Inscenované čítanie hier z rovnomenného projektu Divadelného ústavu v réžii a interpretácii poslucháčov Divadelnej fakulty VŠMU.

 

17.00 h / Divadlo Aréna

Karl Marx – Peter Lomnický: Kapitál

Réžia: Martin Čičvák

Divadlo Aréna, Bratislava

 

19.30 h / Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava

Obraz, spomienka, svedectvo

Vernisáž výstavy fotografa Mila Fabiana, víťaza súťaže Bienále divadelnej fotografie 2014.

 

20.00 h / Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava

Patrik Ouředník, Ján Luterán, Miroslav Dacho: Europeana – Stručné dejiny 20. storočia

Réžia: Ján Luterán

Slovenské komorné divadlo, Martin

 

Otvorenie festivalu

 

UTOROK 12. 5.

 

10.00 – 14.00 h / Goetheho inštitút

Master class Dey Loher

Majstrovská lekcia nemeckej dramatičky Dey Loher odhalí jej cenné skúsenosti na poli autorstva, kreatívnych princípov ale i propagácie vlastnej práce.

 

16.30 h / Divadlo TICHO a spol.

Domov Eros Viera

Réžia: Andrej Kalinka, Ivan Martinka

Med a prach, Bratislava

 

19.00 h / Slovenské národné divadlo – Štúdio

Roland Schimmelpfennig: Zlatý drak

Réžia: Svetozár Sprušanský

Divadlo Andreja Bagara v Nitre

 

19.30 h / Slovenské národné divadlo – Modrý salón

Daniel Hevier: Smrť si vás pridala do svojich kruhov

Inscenované čítanie víťazného textu súťaže Dráma 2013.

 

21.30 h / Goetheho inštitút

Dea Loher: Hry

Prezentácia publikácie za účasti autorky s moderátorom Michalom Hvoreckým.

 

STREDA 13. 5.

 

9.00 – 15.00 h / Goetheho inštitút

BALANS – Medzinárodná konferencia o práci s publikom pre kultúrne inštitúcie

 

10.00 h / Slovenské národné divadlo – nová budova

Desatoro

Réžia: Anna Petrželková / Kamil Žiška / Ján Luterán / Sláva Daubnerová / Iva Jurčová / Lukáš Brutovský / Anti Korenči a Juraj Bielik / Marián Amsler / Júlia Rázusová / Michal Vajdička

 

17.00 h / Divadlo GUnaGU

Historky bratislavského dramatika - Viliam Klimáček a divadlo GUnaGU

Podvečerné stretnutie k 30.výročiu založenia divadla GUnaGU, spojené s prezentáciou zborníka trinástich hier Viliama Klimáčka a predstavením Underground (historky z bratislavského metra).

 

19.00 h / Mestské divadlo P.O. Hviezdoslava

Ivan Vyrypajev: Opití

Réžia: Eduard Kudláč

Mestské divadlo Žilina

 

21.30 h / A4 – priestor súčasnej kultúry

Lukáš Brutovský, Miro Dacho: Trnavská skupina alebo Viseli sme za nohu z kolotoča

Réžia: Lukáš Brutovský

Divadlo Jána Palárika v Trnave

 

ŠTVRTOK 14. 5.

 

10.00 h / Slovenské národné divadlo – Štúdio

Viliam Klimáček: Mojmír II. alebo Súmrak ríše

Réžia: Rastislav Ballek

Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

 

15.00 h / Štúdio 12

Theory Event: Súčasná nemecká dráma

Prednáška nemeckého divadelného kritika Jürgena Bergera.

 

18.00 h / A4 – priestor súčasnej kultúry

Jana Juráňová: Ilona, žena Hviezdoslavova

Réžia: Iva Š.

Bábkové divadlo na Rázcestí, Banská Bystrica

 

19.00 h / Divadlo Lab

Európska únia očami drámy / Ódy či frašky? (II.)

Inscenované čítanie hier z rovnomenného projektu Divadelného ústavu v réžii a interpretácii poslucháčov Divadelnej fakulty VŠMU.

 

21.30 h / Divadlo elledanse

Peter Lomnický: Clear

Réžia: Jozef Vlk

Debris Company, Bratislava

 

PIATOK 15. 5.

 

10.00 – 14.00 h / Štúdio 12

Nová dráma - nová interpretácia?

Diskusia s dramaturgickou radou festivalu o súťažných inscenáciách a aktuálnych témach, ktoré rezonovali v novej dráme za uplynulý rok.


14.30 h / Slovenské národné divadlo – Modrý salón

Ódy či frašky?

Prezentácia nového zborníka súčasných slovenských hier z rovnomenného projektu Divadelného ústavu.

Trojboj

Inscenované čítanie finálových textov súťaže Dráma 2014.

 

16.30 h / Divadlo TICHO a spol.

Domov Eros Viera

Réžia: Andrej Kalinka, Ivan Martinka

Med a prach, Bratislava

 

19.00 h / Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava

Hans-Werner Kroesinger, Regine Dura: Spomienka na bojové polia 1914/2014

Réžia: Hans-Werner Kroesinger

HAU Hebbel am Ufer, Berlín

 

Záverečný ceremoniál a odovzdávanie cien

 

FOCUS NEMECKO / PLUS 16. – 17. 5.

19.00 h / Slovenské národné divadlo – Štúdio

Nino Haratischwili: Land der ersten Dinge/Bludičky

Réžia: Brit Bartkowiak



RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.