Tlačiť

Enter

Festival Nová dráma / New Drama už po piatykrát vo svojej histórii opúšťa Bratislavu. Tentoraz sa sekcia Enter objaví  vo Zvolene.

Už šiesty rok festival pokračuje vďaka satelitným prehliadkam Enter aj v ďalších mestách na Slovensku, v ktorých sa prezentujú vybrané inscenácie či podujatia bratislavského programu. Ambíciou sekcie Enter je rozširovanie festivalu, sprostredkovanie jeho atmosféry ďalším divákom a zároveň podpora uvádzania inscenácií súčasnej drámy.

 

NOVÁ DRÁMA – ENTER ZVOLEN Divadlo J. G. Tajovského, Zvolen

19. máj 2014


10.00 Juraj Sarvaš: OROL TATRANSKÝ (Javisko DJGT)

Úvodným dopoludňajším predstavením autorskej hry OROL TATRANSKÝ sa diváci prenesú do dôb, kedy sa spisovná slovenčina ešte len uzákoňovala, do dôb, kedy Štúr, ktorého 200. výročie narodenia si v roku 2015 pripomíname, ešte len kreoval základ pre tvorbu budúcich generácií. Ide o najnovší pôvodný slovenský text v repertoári zvolenského divadla.

11.30 vernisáž Milo Fabian: OBRAZ, SPOMIENKA, SVEDECTVO (foyer DJGT)
Výstava fotografií Mila Fabiana, víťaza Grand Prix súťaže Bienále divadelnej fotografie 2014 za sériu fotografií z predstavenia zoskupenia Med a prach: Domov, Eros, Viera. Milo Fabian absolvoval Školu úžitkového výtvarníctva v Kremnici. Spolupracuje so Slovenským národným múzeom, Turčianskou galériou v Martine. Fotografuje a dokumentuje inscenácie viacerých divadiel na Slovensku. Výstava bude v DJGT do konca júna.

18.30 Divadelný ústav Bratislava: TROJBOJ (Štúdio DJGT)
Inscenované čítanie prinesie víťazné texty finalistov súťaže DRÁMA v podobe scénických ukážok najzaujímavejších pasáží ich hier. Zvolenskí diváci uvidia Trojboj už štyri dni po bratislavskom uvedení v Modrom salóne SND, počas ktorého sa verejnosť dozvie aj meno víťaza. Finalistami súťaže DRÁMA 2014 sú Kaja Kowalczuková s hrou Christmas Eve Babe, Jana Ondrušová s hrou Historky utorkovej noci a Peter Scherhaufer s hrou Rukojemníci. Pre tých, ktorých zaujme tvorivé písanie (nielen) drámy, je po skončení pripravená beseda.
 


 RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.