Tlačiť

Denný klub festivalu Nová dráma

10. – 13. 5. 2008, od 10.00 do 15.00, Štúdio 12

Miesto denných stretnutí a posedení pri dobrej káve a príjemnej hudbe. Miesto aktuálnych informácií o festivalovom dianí, miesto diskusií a hodnotení festivalového programu. Divadelná knižnica s ponukou zaujímavého čítania a divadelná videotéka s výberom najzaujímavejších inscenácií divadla na Slovensku. Voľný prístup na internet a káva zdarma.

11. 5. 2008, o 14.00, Štúdio 12
Čo je nové v novej dráme?

Diskusia o výbere inscenácií do hlavného programu a o stave súčasnej slovenskej drámy a divadla s dramaturgickou radou festivalu – Annou Gruskovou, Dášou Čiripovou a Petrom Scherhauferom.

Nočný klub festivalu Nová dráma / New Drama 2008

10. – 11. 5. 2008, od 20:00, A4 – nultý priestor

Miesto večerných stretnutí, zábavy a oddychu. Občerstvenie a rozptýlenie po náročnom festivalovom dni. Čaká vás zaujímavý hudobný program a jedno divadelno-hudobné prekvapenie.

A4 – nultý priestor / 10. 5. o 21:30
Pressovar

pretlakové združenie s horkým obsahom: Laco Kerata, Silvester Lavrík, Karol D. Horváth, Boris Lenko

A4 – nultý priestor / 10. 5. o 22:30
Junkless

drum and bass

A4 – nultý priestor / 11. 5. o 22:00
Foolk & band

abstraktný hip-hop inklinujúci k džezu

A4 – nultý priestor / 11. 5. o 23:00
You Coco

melodické pesničky s údernou rytmikou a surovým zvukom gitary

Vstup voľný na všetky akcie.

Informácie o programoch

Pressovar

Pretlakové združenie s horkým obsahom. Laco Kerata, Silvester Lavrík, Karol D. Horváth, Boris Lenko. Program: Arabika robusta
Káva sa odborne pripravuje ako zmes semien rôznych druhov kávovníka. Používajú sa dve základné skupiny: káva arabika zo semien kávovníka Coffea arabica a káva robusta zo semien kávovníka Coffea canephora. O chuť a vôňu v mletej kávovej zmesi sa starajú rôzne druhy arabiky, o farbu druhy robusty. Prvý program pretlakového združenia Pressovar je zložený z arabiky literárnych textov a robusty hudobnej zložky. Chuť programu Arabika robusta je tak plná a vôňa výrazná.
A4 – nultý priestor / 10. 5. o 21:30

Junkless

Skupina Junkless hrá v súčasnej zostave od leta 2007. Ich momentálnym žánrom je naživo hraný a svieži drum and bass, avšak ako tvrdí bubeník kapely: "neobmedzujeme sa žánrovými škatuľkami a toto ešte nie je finálny stav.." Junkless je trio, ktoré sa skladá z elektrickej gitary - Jakub Kúdela, basovej gitary - Braňo Podkonický a bicích - Lukáš Kubičina. Dôležitým členom kapely je aj laptop. Jeho obsluhovaním a programmingom sa zaoberajú všetci traja členovia Junkless. Hlavným cieľom kapely je dobrá a kvalitná hudba, ktorá sa dostane do uší ľudí a nájde si svojich priaznivcov.
web: http://www.myspace.com/junkless
A4 – nultý priestor / 10. 5. o 22:30

Foolk & band

Foolk alias Dušan Vančo ponúka svojský pohľad na hudbu. Breakbeat, ale aj abstraktný hip-hop inklinujúci k džezu, skreče, elektronika a kreatívne samplovanie obohatené o živé
hudobné nástroje, tvoria jeho charakteristický zvuk. Na pódiu ho sprevádza štvorica hudobníkov, ktorí sú pevnou súčasťou živých vystúpení. Turntablista DJ Lixx, Marián Jaslovský s dychovými nástrojmi, gitarista Pavol Hubinák, ktorý si odskočil od svojho domáceho projektu Veneer a vokalistka Habbiel.
web: http://www.myspace.com/foolkmusic | http://www.foolk.net
A4 – nultý priestor / 11. 5. o 22:00

You Coco

Skupina You Coco vtrhla na slovenskú scénu ako čerstvý závan jednoduchej a priamočiarej živej hudby v záplave súčasnej preelektronizovanej produkcie. Melodické pesničky s údernou rytmikou a surovým zvukom gitary voľne nadväzujúce na pesničkárstvo PJ Harvey či zvukové przniteľstvo Sonic Youth kapela sama vtipne označuje ako „autentický melodický hluk”. Dvojica extravagantných kamarátok Ria (bicie) a Radka (gitara, spev) založili kapelu ako prostriedok na trávenie voľného času, svojím špecifickým zvukom a osobitým prejavom však rýchlo na seba strhli pozornosť. You Coco ma za sebou niekoľko vystúpení v slovenských kluboch a v Rádiu FM, najbližšie bude koncertovať v Čechách a na letných festivaloch (premiérové vystúpenie na trenčianskej Pohode). V blízkej budúcnosti sa očakáva aj vydanie oficiálnej nahrávky na domovskom labeli Deadred Records*.
web: http://www.myspace.com/youcoco
A4 – nultý priestor / 11. 5. o 23:00


RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.