Tlačiť

Festivalová rada


Darina Abrahamová je šéfdramaturgičkou Činohry Slovenského národného divadla.  Ako herečka a dramaturgička pôsobí v Radošinskom naivnom divadle a tiež v divadle GUnaGU. Bola spoluiniciátorkou a 5 rokov predsedníčkou súťaže pôvodných dramatických textov DRÁMA.

Andrea Dömeová je od roku 1994 internou dramaturgičkou Divadla Astorka Korzo´90. Spolupracovala s režisérmi Jurajom Nvotom, Romanom Polákom, Vladimírom Strniskom, Milanom Lasicom, Milošom Karáskom, Majou Hriešik, Romanom Olekšákom a J. A. Pitínským. Je doktorandkou na DF VŠMU. V niektorých inscenáciách Divadla Astorka účinkuje v epizódnych postavách (Kabaret, Popoluška, Obchod na korze, Smajlíci).


Vladislava Fekete je režisérkou (Divadlo Andreja Bagara Nitra, Štúdio 12, Slovenské vojvodinské divadlo, Štúdio L+S), prekladateľkou umeleckej a vedeckej literatúry zo srbského jazyka a koordinátorkou multimediálnych a divadelných projektov na Slovensku a v zahraničí. Pracuje v Divadelnom ústave Bratislava a je doktorandkou na DF VŠMU.


Silvia Hroncová je teatrologičkou a divadelnou manažérkou. Od roku 1999 je riaditeľkou Divadelného ústavu, od roku 1996 šéfredaktorkou divadelného časopisu Divadlo v medzičase a spoluautorkou projektu divadelných cien DOSKY.  Je členkou redakčnej rady časopisu Svět a divadlo, publikuje v časopisoch Divadlo v medzičase, Svět a divadlo.  Je zostavovateľkou teatrologických publikácií, kurátorkou divadelných výstav, dramaturgicky a scenáristicky spolupracuje na televíznych reláciách o umení a je tiež členkou rady pre výber divadiel zo Slovenska festivalu Divadelná Nitra.


Romana Maliti je teatrologičkou, pracuje v Divadelnom ústave na Oddelení vonkajších vzťahov. Pôsobí príležitostne ako dramaturgička a herečka v rôznych nezávislých divadelných projektoch. Venuje sa súčasnému ruskému divadlu a dráme a umeleckému prekladu z ruského jazyka. Je členkou rady pre zahraničné divadlo festivalu Divadelná Nitra a doktorandkou na VŠMU.


RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.