Tlačiť

Workshop

Divadelná pauza od divadla

Workshop s Davidom Maayanom

16.5. od 10.00 do 13.00 hod. , Štúdio 12

 

Divadelní umelci - herci , režiséri , technici , dizajnéri , teoretici , vedci - i divadelné publikum venujú svoj hlavný čas úžasnému divadelnému umeniu (my vieme , že to môže byť voľba na celý život).  Po odlíčení, zabalení tašky, zatvorení  notebooku, vypnutí javiskových svetiel - po odchode z divadla, na ceste domov sa pomaly, pomaly stávate iba vami.  Akí sme, keď sme sami so sebou?

Toto je pozvánka na trojhodinovú "pauzu" v podobe performancie. Ak máte chuť experimentovať a hľadať svoju skrytú tvár, prineste si veselú pokrývku hlavy, nápadné topánky a čokoľvek farebné.

Workshop sa uskutoční v anglickom jazyku.

Symbolický poplatok: 5 euro


David Maayan

Narodil sa v Izraeli. Štúdium réžie a herectva na univerzite v Tel Avive. Zakladateľ a riaditeľ Acco Theater Center a Shlomi Centra pre alternatívne divadlo. Umelecký riaditeľ festivalov nezávislého divadla v Jeruzaleme a v Acco. Napísal a režíroval mnoho divadelných inscenácií a projektov. Vyučoval divadlo v Tel Avive, Jeruzaleme a na univerzite v Haife. V Európe sa presadil svojou divadelnou inscenáciou "Arbeit Macht Frei", v Rakúsku aj prácou pre Schauspielhaus Wien ("Der Familientisch", "Der Ubu Komplex") a viackrát boli jeho inscenácie v hlavnom programe Wiener Festwochen. Pre Linz09 vytvoril divadelný projekt "Purimspil" a "Akadémia nemožného". Prednáša na Viedenskej univerzite, v Reinardtovom seminári, na Brucknerovej univerzite, robí medzinárodné workshopy pre divadlo a udržiavanie vnútorného sveta prostredníctvom umeleckých nástrojov. V roku 2010 založil „Theatelier24", učí v "Schule des Theaters" vo Viedni.

 

Viac informácií a prihlasovanie na adrese: miroslav.svonava@theatre.sk ;  tel: +421 2 20487 501


RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.