Tlačiť

Program

Program 8. ročníka festivalu
Nová dráma / New Drama 2012

pondelok 14. 5.

14. – 16. 5. / 10.00 – 13.00 / Poľský inštitút
Prekladateľský workshop pod vedením režiséra Jána Štrbáka

14. – 16. 5 / 12.30, 14.00, 15.30, 17.00, 18.30, 20.00
Galleria Cvernovka

Ad Spectatores: 9 REKONŠTRUKCIA
réžia Maciej Masztalski
Ad Spectatores Vroclav, Poľsko
Iba na rezervácie!

16.30 / Poľský inštitút
Vernisáž výstavy fotografií poľského fotografa Bartłomieja Sowu

19.00 / Divadlo Aréna
Martin Čičvák: KUKURA
réžia Rastislav Ballek
Divadlo Aréna Bratislava

21.30 / MDPOH
Slávnostné otvorenie festivalu
Andrej Kalinka – Ivan Martinka: EPOS
réžia Andrej Kalinka a Ivan Martinka
Bábkové divadlo Žilina

utorok 15. 5.

10.00 a 19.00 / Štúdio 12
Michaela Zakuťanská: HAVAJ
réžia Zoja Zupková
Divadlo Alexandra Duchnoviča Prešov

19.00 / Divadlo Aréna
David Mamet: NOVEMBER
réžia Martin Čičvák
Divadlo Aréna Bratislava

22.00 / KC Dunaj
Jana Juráňová: REALITY SNOV
réžia Iveta Škripková
Bábkové divadlo na Rázcestí Banská Bystrica

23.30 / KC Dunaj
Nočný klub
DJ Skank (Leporelo_FM)

streda 16. 5.

10.00 a 19.00  / Štúdio 12
Ingmar Villqist: Taká fajn baba ako ty
réžia Adriana Totiková
Mestské divadlo Žilina

19.00 / Divadlo Astorka Korzo ´90
Ondrej Šulaj: GAZDOVA KRV
réžia Juraj Nvota
Divadlo Astorka Korzo ´90 Bratislava

22.00 / KC Dunaj
Súčasná poľská dráma
Prezentácia antológie súčasných poľských hier vydanej Divadelným ústavom za účasti dramatikov

23.00 / KC Dunaj
Nočný klub
DJ Skank (Leporelo_FM)

štvrtok 17. 5.

11.00 / Štúdio 12
Biela A červená – obraz súčasnej poľskej drámy
réžia Adriana Totiková
Inscenované čítanie súčasných poľských dramatických textov spojené s diskusiou s autormi hier

19.00 / MDPOH
Dorota Maslowska: DVAJA ÚBOHÍ RUMUNI HOVORIACI PO POĽSKY
réžia Júlia Rázusová
Divadlo Andreja Bagara v Nitre

21.30 / Štúdio 12
Blaho Uhlár: POKUS
réžia Blaho Uhlár
S.T.O.K.A. Bratislava

piatok 18. 5.

11.00 / Štúdio 12
Raňajky s poľskou drámou
Súčasných poľských dramatikov a drámu predstaví divadelná teoretička Justyna Jaworska v prednáške s rannou kávou a koláčikom.

9.30 – 15.00 / Bateliér
Hodnota umenia a jeho hodnotenie
Na medzinárodnej konferencii organizovanej Kultúrnym kontaktným bodom Slovensko vystúpi aj známy holandský ekonóm Arjo Klamer.

19.00 / elledanse – dom T&D
Sláva Daubnerová – Pavel Graus: SOME DISORDERED INTERIOR GEOMETRIES
réžia Sláva Daubnerová
P.A.T. Bratislava

20.30 / elledanse – dom T&D
Ženy – muži – divadlo
Uplynulá sezóna súčasnej drámy na Slovensku očami dramaturgickej rady festivalu

sobota 19. 5.

16.30 / Poľský inštitút
Polish Theory Event
Prednáška známej režisérskej dvojice Strzępka – Demirski spojená s prezentáciou ich tvorby

14.00 / Štúdio 12
TROJBOJ
réžia Júlia Rázusová
Inscenované čítanie finálových textov súťaže DRÁMA 2011, diskusia s finalistami a porotou

19.00 / MDPOH
Slávnostné odovzdávanie festivalových cien
Tadeusz Słobodzianek: NAŠA TRIEDA
réžia Ondrej Spišák
Teatr na Woli Varšava, Poľsko

NOVÁ DRÁMA – ENTER

ŽILINA / 15. – 18. 5.

KOŠICE / 20. – 23. 5.

NITRA / 20. 5., 5. – 6. 6.

PREŠOV / 12. 6.


RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.