Tlačiť

Program


Pondelok 9. 5.

 

10.00 – 13.00     Štúdio 12

IVAN VYRYPAJEV - workshop ruského dramatika a tohtoročného patróna festivalu spojený s prezentáciou zborníka jeho hier v slovenskom jazyku

(v ruskom jazyku s tlmočením do slovenčiny)

 

16.00                Divadlo SĽUK

Mestské divadlo Žilina
Silvia Vollmannová: Jasne, v pohode

Réžia: Silvia Vollmannová

 

19.00        Slovenské národné divadlo – Štúdio

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Ewald Palmetshofer: Hamlet je mŕtvy – Faust je hladný

Réžia: Svetozár Sprušanský a Braňo Holiček

+ OTVORENIE FESTIVALU

 

Utorok 10. 5.

 

11.00        Štúdio 12

INTRODUCTION
dramaturgická rada festivalu predstavuje súťažné inscenácie

(v anglickom jazyku)

 

15.00                Divadlo Aréna

Divadlo Aréna, Bratislava
David Jařab: Obeť
Réžia: David Jařab

 

20.00        A4 – priestor súčasnej kultúry

Divadlo SkRAT, Bratislava
Extrakty a náhrady

Autori a účinkujúci: Inge Hrubaničová, Ľubo Burgr, Milan Chalmovský, Vlado Zboroň

 

Streda 11. 5.

 

10.00 – 15.00     Goetheho inštitút

QUO VADIS DIVADELNÁ KRITIKA A DIVADELNÉ ČASOPISY
medzinárodné kolokvium spojené s diskusiou

(v anglickom jazyku s tlmočením do slovenčiny)

 

16.00 a 21.30     Štúdio 12

Tomáš Procházka, Peter Tilajčík: Kafka.Dreaming.
Autori a účinkujúci: Tomáš Procházka, Peter Tilajčík

 

19.00        Divadlo SĽUK

Sláva Daubnerová: Solo lamentoso
Réžia: Sláva Daubnerová

 

Štvrtok 12. 5.

 

10.00        Štúdio 12

Theory Event
Súčasná divadelná scéna Bosny a Hercegoviny
prednáška režiséra Dina Mustafića o súčasnej divadelnej scéne Bosny a Hercegoviny

(v rámci sekcie Focus Bosna a Hercegovina)
(v bosnianskom jazyku s tlmočením do slovenčiny)

 

13.00        Slovenské národné divadlo – Štúdio

Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava
Peter Pišťanek: Rivers of Babylon

Réžia: Diego de Brea

 

17.00        Kino Lumière

Na ceste
projekcia filmu (réžia: Jasmila Žbanić), v spolupráci s ASFK a SFÚ

(v rámci sekcie Focus Bosna a Hercegovina)
(v bosnianskom jazyku s českými titulkami)

 

19.00        Divadlo ASTORKA Korzo ´90

Divadlo ASTORKA Korzo ´90, Bratislava
Michal Vajdička a kol.: Jama deravá

Réžia: Michal Vajdička

 

Piatok 13. 5.

 

10.00        Štúdio 12

Tanja Šljivar: Sme ako tí, pred ktorými nás rodičia varovali
prezentácia slovenského vydania hry bosnianskej dramatičky za účasti autorky

(v rámci sekcie Focus Bosna a Hercegovina)
(v srbskom jazyku s tlmočením do slovenčiny)

 

16.00        Slovenské národné divadlo – Modrý salón

TROJBOJ
inscenované čítanie finálových textov súťaže Dráma 2015

(v slovenskom jazyku)

 

17.00        Kino Lumière

Epizóda zo života zberača železa
projekcia filmu (réžia: Danis Tanović), v spolupráci s ASFK a SFÚ

(v rámci sekcie Focus Bosna a Hercegovina)
(v bosnianskom jazyku s českými titulkami)

 

19.00        Slovenské národné divadlo – Štúdio

ART HUB – Centrum pre výskum a podporu scénických umení, Sarajevo
Biljana Srbljanović: Cudzie srdce alebo Divadelná rozprava o hranici

Réžia: Dino Mustafić
(v rámci sekcie Focus Bosna a Hercegovina)

 

21.00        Slovenské národné divadlo – Modrý salón

Slávnostné odovzdávanie cien festivalu Nová dráma/New Drama 2016

(na pozvánky)

* Všetky inscenácie sú uvádzané s anglickými titulkami


RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.