Tlačiť

Program

10. 5. pondelok

13.00 – 16.00, Divadlo Aréna - štúdio
TROJBOJ

Inscenované čítanie finálových textov súťaže DRÁMA 2009
sprievodný program

17.00 – 18.00, SND – foyer
SND VERZUS SND

(SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO VERZUS SLOVENSKÁ NÁRODNÁ DRÁMA)
Vernisáž výstavy
sprievodný program

17.00 – 18.00, 20.00 – 21.00,
Stredoeurópsky dom fotografie
Divadlo Non.Garde
OD MARÍNY
| Viac info
Réžia: Zuzana Šimová
hlavný program

19.00 – 22.00, Divadlo Aréna – Veľká sála
Slávnostné otvorenie festivalu
Divadlo Aréna
HADAR GALRON: MIKVE | Viac info
Réžia: Michal Dočekal
hlavný program

21.00, Klub umelcov
FESTIVALOVÝ KLUB

sprievodný program

11. 5. utorok

10.00 – 16.00, A4 – Nultý priestor
Theory Event
NEROBTE Z TOHO DRÁMU!

(DRAMATICKÉ VÝZVY DNEŠKA)
Nekonvenčná konferencia.
Domáci a zahraniční tvorcovia a teoretici budú prezentovať tzv. prípadové štúdie, svoju konkrétnu tvorbu a názory na súčasné divadlo a drámu, doplnené videoukážkami.
sprievodný program

16.30 – 17.50, Štúdio 12
PAT a Štúdio 12
M.H.L.
| Viac info
Réžia: Sláva Daubnerová
hlavný program

19.00 – 22.00, Divadlo Aréna – veľká sála
BDNR, Banská Bystrica
KOL.: SARKOFÁGY A BANKOMATY | Viac info
Réžia: Marián Pecko
hlavný program

21.00, Klub umelcov
FESTIVALOVÝ KLUB

sprievodný program

12. 5. streda

10.00 – 14.00, A4 – Nultý priestor
Theory Event
NEROBTE Z TOHO DRÁMU!

(DRAMATICKÉ VÝZVY DNEŠKA)
Nekonvenčná konferencia.
sprievodný program

16.00 – 17.30, Štúdio 12
Theory Event
Prednáška Árpáda Schillinga (HU).
sprievodný program

19.00 – 20.15, SND – Štúdio
Slovenské národné divadlo, Bratislava
HOLLYROTH,
| Viac info
ANEBO ROBERT ROTH SPÍVÁ JANA HOLLÉHO MRZKOTI A POMERKOVÁŇÁ
Réžia: Rastislav Ballek
hlavný program

21.00 – 21.55, DPOH – Mestské divadlo
Slovenské komorné divadlo, Martin
ZUZANA PALENČÍKOVÁ, KAMIL ŽIŠKA: A BUDEME SI ŠEPKAŤ | Viac info
Réžia: Kamil Žiška
hlavný program

21.00, Klub umelcov
FESTIVALOVÝ KLUB

sprievodný program

13. 5. štvrtok

10.00 – 13.30, Divadlo Aréna – štúdio
RAŇAJKY S FÍNSKOU DRÁMOU

Prezentácia publikácie z edície Vreckovky a prednáška o fínskej dráme a divadle
Focus Fínsko

11.00 – 12.15, SND – Štúdio
Slovenské národné divadlo, Bratislava
HOLLYROTH,
| Viac info
ANEBO ROBERT ROTH SPÍVÁ JANA HOLLÉHO MRZKOTI A POMERKOVÁŇÁ
Réžia: Rastislav Ballek
hlavný program

16.30 –18.00, DPOH – Mestské divadlo
Štátne divadlo Košice
VASILIJ SIGAREV: VĹČIK | Viac info
Réžia: Joanna Zdrada
hlavný program

19.00 – 22.00, Divadlo Aréna – veľká sála
Tamperské robotnícke divadlo, Tampere
SIRKKU PELTOLA: MALÉ PENIAZE
Réžia: Sirkku Peltola
Focus Fínsko

19.00 – 20.20, Štúdio 12
PAT a Štúdio 12
M.H.L.
| Viac info
Réžia: Sláva Daubnerová
hlavný program

21.00, Klub umelcov
FESTIVALOVÝ KLUB

sprievodný program

14. 5. piatok

10.00 – 13.30, Štúdio 12
ŽENSKÉ HLASY

Inscenované čítanie hier fínskych dramatičiek M. Niemi, S. Turunen, E. Poyhönen v réžii Martiny Marti
Focus Fínsko

14.00 – 15.30, Štúdio 12
ČO JE „NEW“ A ČO JE „DRAMA“?
Diskusia o festivale

sprievodný program

15.00 – 17.00, Kaplnka VŠMU
Medzinárodné stretnutie divadelných manažérov
Stretnutie, prezentácia projektov a diskusia poslucháčov divadelného manažmentu a profesionálnych divadelných producentov z Fínska, Čiech a Slovenska. Prezentácia možností medzinárodnej spolupráce, tvorby medzinárodných koprodukcií a financovania divadelných festivalov prostredníctvom európskych grantových programov.
Focus Fínsko

18.00 - 20.00, Kino Mladosť
NEZNÁMY VOJAK

Filmový záznam predstavenia Fínskeho národného divadla Helsinki v réžii Kristiana Smedsa
Focus Fínsko

19.00 – 20.05, Divadlo Aréna – veľká sála
Stanica Žilina-Záriečie
MARIANA ĎURČEKOVÁ, JÁN LUTERÁN: PROJEKT.SVADBA | Viac info
Réžia: Ján Luterán, Mariana Ďurčeková
hlavný program

20.30 – 22.10, Divadlo Aréna – štúdio
Divadlo Jána Palárika Trnava
EGON BONDY: MÁŠA A BETA | Viac info
Réžia: Viktor Kollár
hlavný program

21.00, Klub umelcov
FESTIVALOVÝ KLUB

sprievodný program

15. 5. sobota

18.00 – 19.30, Divadlo Aréna – štúdio
DRÁMA MÁ 10

Slávnostný večer venovaný jubileu súťaže, na ktorom sa stretnú autori všetkých desiatich ročníkov, porotcovia a priaznivci súťaže.
sprievodný program

20.00 – 21.00, Divadlo Aréna – veľká sála
Slávnostné vyhlásenie cien Novej Drámy a výsledkov súťaže Dráma 2009
Taisto Reimaluoto group, Helsinki
TAISTO REIMALUOTO, KRISTIAN SMEDS, PAAVO RINTALA: TU JE ŽIVOT | Viac info
Réžia: Taisto Reimaluoto
Focus Fínsko


RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.