Tlačiť

DRÁMA 2014

V posledný večer festivalu Nová dráma/New Drama 2015 sa udeľovali aj ceny súťaže pôvodných dramatických textov divadelných hier v slovenskom a českom jazyku DRÁMA 2014.

Prvú cenu súťaže sa rozhodla odborná porota neudeliť. Na druhom mieste sa umiestila Jana Ondrušová s textom Historky utorkovej noci.  Na treťom mieste sa umiestnili dva texty: Rukojemníci autora Petra ScherhauferaChristmas Eve Babe Kaji Kowalczukovej.


Cenu Rádia Devín získal Ervín Hodulík za text Dvaja. Cenu odovzdal Ján Šímko z Rádia Devín.

Do 15. ročníka súťaže Dráma o najlepší dramatický text v slovenskom alebo českom jazyku, vyhlásenej Divadelným ústavom v Bratislave prihlásili autori 41 textov. Z toho 29 v slovenskom a 12 v českom jazyku. Do súťaže bolo prijatých 38 textov, tri texty boli vyradené pre nesplnenie podmienok súťaže.

V priebehu mesiacov február – apríl o textoch rozhodovala päťčlenná porota v zložení:

Viliam Klimáček (dramatik a režisér)

Andrea Dömeová (dramaturgička Divadla Astorka Korzo´90)

Vladislava Fekete (riaditeľka Divadelného ústavu Bratislava, dramaturgička)

Miriam Kičiňová (dramaturgička Činohry Slovenského národného divadla)

Zuzana Palenčíková (dramaturgička Mestského divadla Žilina)

Divadelný ústav a Činohra Slovenského národného divadla vyhlasili pätnásty ročník súťaže pôvodných dramatických textov – divadelných hier v slovenskom a českom jazyku s názvom DRÁMA 2014. Partnerom súťaže je Rozhlas a televízia Slovenska – Rádio Devín.

Cieľom súťaže je podporiť a oceniť pôvodnú dramatickú tvorbu a pomôcť jej uvádzaniu na slovenských javiskách.

 

Vyhlásenie výsledkov súťaže sa uskutočnilo v rámci festivalu NOVÁ DRÁMA / NEW DRAMA 2015 spolu s verejnou prezentáciou finálových textov prostredníctvom inscenovaného čítania Trojboj.

Partner súťaže Rozhlas a televízia Slovenska – Rádio Devín udelil Cenu Rozhlasu a televízie Slovenska –  naštudovanie textu v roku 2015.

Texty finalistov súťaže budú publikované v zborníku Dráma 2014 a formou elektronickej knihy.

Koordinátor súťaže: marek.godovic@theatre.sk, 02/20487 600

Štatút s podmienkami súťaže.

Hlavným usporiadateľom súťaže DRÁMA 2014 je Divadelný ústav v spolupráci s Činohrou Slovenského národného divadla. Partnerom súťaže je Rozhlas a televízia Slovenska – Rádio Devín.

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.