Tlačiť

Noc divadiel 2012

Noc divadiel 2012 sa roztlieska 17. novembra

Naša Noc divadiel 2012 bude bláznivá, dramatická, odhalená, nabitá, vyšťavená, impulzívna, závistlivá, éterická, šialená, návyková...  Aká bude tá vaša?

Noc divadiel 2012 je 3. ročníkom noci otvorených divadiel, predstavení a výnimočných zážitkov. Ide o európske podujatie prezentujúce divadlo tvorivým spôsobom v netradičnom časovom rozpätí. Tento rok sa do projektu zapojilo viac ako 39 divadiel a súborov z 11 slovenských miest. Podujatie koordinuje Divadelný ústav Bratislava v spolupráci s divadlami na celom Slovensku.

Noc divadiel odštartujeme aj tento rok telemostom v živom vysielaní Slovenského rozhlasu. Spojte sa s divadlami po celom Slovensku a užite si atmosféru z rôznych javísk naraz!

Presne o 19.00 hod. sa divadlá spoja, vo všetkých naraz zaznie spoločný potlesk!

Počas bláznivej a roztlieskanej „Noci divadiel 2012“ si vyberie každý – milovník tragédie, coolnes drámy, opery, súčasného tanca, muzikálu, klasických inscenácií, rozprávok, fanúšik tradičného marionetového divadla, tieňového divadla i komornej monodrámy. Okrem divadelných inscenácií je súčasťou „Noci“ aj spoločné tlieskanie, uvažovanie o revolúcii, státie vo svetle reflektorov, spanie v divadle, pre najmenších skúšanie predstavenia a účinkovanie v ňom, pozeranie do kuchyne klasikov i študentov drámy, koncerty hereckých osobností a spoločné muzicírovanie s tvorcami, autorské čítania, diskusie s umelcami, vodenie bábok, cesty do zákulisia, čakanie na noc pri pohári vody, projekcie filmov, ale aj záznamov divadelných inscenácií, polnočné prekvapenia a veľa ďalších, nielen divadelných zážitkov.

Do Noci divadiel sa 17. novembra zapojí už OSEM európskych krajín. Najnovším členom je Maďarsko. Viac informácií o Noci v iných krajinách nájdete tu: http://europeantheatrenight.com/

Informácie: lucia.carnecka@theatre.sk

Viac na www.nocdivadiel.sk

Všetky novinky aj na: http://www.facebook.com/Noc.divadielwww.nocdivadiel.sk

http://www.facebook.com/Noc.divadiel


Zoznam zapojených miest:

Banská Bystrica

Bátovce

Bratislava

Košice

Malacky

Martin

Nitra

Prešov

Prievidza

Púchov

Rožňava

Semerovo

Senec

Starý Tekov

Trenčín

Trnava

Zvolen

Žilina

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.