Tlačiť

Noc divadiel 2011

Banská Bystrica - Bratislava - Košice - Martin - Nitra - Prešov - Trnava - Zvolen - Žilina

Na hru treba partnera. Na divadelnú hru treba diváka. Na Noc divadiel treba oboch, nakoľko bude plná hier - nielen tých divadelných.

9 slovenských miest už čoskoro ožije divadlom na všetky spôsoby. Tretiu novembrovú sobotu, 19. novembra odštartuje 31 divadiel na celom Slovensku druhý ročník noci otvorených divadiel, predstavení s hviezdnou oponou a výnimočných divadelných zážitkov - Noc divadiel. Brány divadiel ostanú otvorené v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach, Martine (divadlo hosťuje v rodnom meste J. Kronera v Staškove), Nitre, Prešove, Trnave, Zvolene a Žiline

Nemusíte len sedieť v hľadisku. Pokojne si i poležte. Môžete improvizovať s hercami, diskutovať, vyskúšať si bábkoherectvo či tvorbu kostýmov, "jammovať", fotografovať sa. Ak ste ešte nezažili ping pong v divadle, státie v záplave reflektorov, nefalšovaný stres pred premiérou, živú improvizáciu s hercami, strašidelnú inštaláciu, ak ste ešte nevideli 100-ročné marionety, happening s lampiónmi či všetko čo sa skrýva v zákulisí, sobota 19.11. je ideálny čas na nové zážitky na divadelných doskách. Hrať (sa) budú nielen herci, ale i diváci, najlepšie spolu.

Podujatie organizuje Divadelný ústav Bratislava v spolupráci s divadlami na celom Slovensku. Vstup na predstavenia je voľný, ak sa v programe neuvádza inak.


viac na www.nocdivadiel.sk


www.nocdivadiel.sk

http://www.facebook.com/Noc.divadiel


Zoznam zapojených miest:

Banská Bystrica

Bátovce

Bratislava

Košice

Malacky

Martin

Nitra

Prešov

Prievidza

Púchov

Rožňava

Semerovo

Senec

Starý Tekov

Trenčín

Trnava

Zvolen

Žilina

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.