Tlačiť

2010

Noc divadiel 2010 / 20. novembra 2010

Bratislava - Banská Bystrica - Martin - Nitra - Košice - Žilina - Prešov

 

Inscenácie, diskusie s autorským tímom, čítačky, projekcie, ukážky z netradičnej tvorby, koncerty, improvizačné výstupy, tanečné čísla, piesne a scény z muzikálov, večierka s múzou, otvorená príprava predstavenia, vernisáže, prezentačný divadelný kiosk, inscenované čítanie na dobrú noc, fotografovanie sa v kostýmoch, skúšanie textov s režisérmi, pád divadelnej opony, nočná hodinková opereta, prechádzka divadelným zákulisím.

Noc divadiel je novovzniknuté európske podujatie, prezentujúce divadlo tvorivým spôsobom v netradičnom časovom rozpätí. Dosiaľ sa ešte neuskutočnilo podujatie celoštátneho charakteru, ktoré by sa týkalo dramatických umení, hoci prebieha mnoho podujatí o iných umeleckých formách, ktoré priťahujú pozornosť publika. Počas Noci divadiel môže divák skúmať, objavovať, zapájať sa do diania či sa len príjemne usadiť, vnímať a nechať sa unášať po celú noc. Divák sa môže rozhodnúť pre spôsob a čas, kedy vstúpi do divadelného priestoru, prípadne do samotného „deja“.

„Noc“ sa bude konať  každoročne, vždy tretiu novembrovú sobotu vo viacerých slovenských mestách súčasne. Slovenské divadlá otvoria svoje priestory počas večerných a nočných hodín, aby tým demonštrovali svoju otvorenosť novým podnetom, novým divákom a inšpirácii zvonku. V roku 2010 ako prvé otvorilo svoje brány Slovenské komorné divadlo Martin, prechádzkou divadelným zákulisím. Najdlhšiu návštevu divadla pripravilo bratislavské divadlo Non garde, ktoré svoj nočný program pretiahlo až do rána a zavŕšilo ho vítaním slnka.


viac na www.nocdivadiel.sk


www.nocdivadiel.sk

http://www.facebook.com/Noc.divadiel


Zoznam zapojených miest:

Banská Bystrica

Bátovce

Bratislava

Košice

Malacky

Martin

Nitra

Prešov

Prievidza

Púchov

Rožňava

Semerovo

Senec

Starý Tekov

Trenčín

Trnava

Zvolen

Žilina

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.