Tlačiť
Deti revolúcie
Zborník víťazných prác súťaže a edukačného projektu Divadelného ústavu
Editorka Katarína Ďurčová
Publikácia Deti revolúcie, ktorá je zavŕšením projektu s rovnomenným názvom, vznikla s cieľom aktívne si pripomenúť významné dvadsiate výročie prelomového momentu súčasných dejín moderného Slovenska. V druhom pláne je zborník príležitosťou otvoriť dôležitú tému – úlohu umelcov a divadelného umenia v predrevolučných, revolučných a porevolučných časoch.
Štúdie publikované v zborníku Deti revolúcie vybrala a odporučila odborná porota v zložení: Zuzana Mistríková, Martin Bútora, Vladislava Fekete, Petr Christov a Fedor Blaščák. Porota udelila dve prvé a jedno tretie miesto, ďalších päť prác ohodnotila ako veľmi hodnotné a prínosné k tematike (prvé miesto: Lenka Krivá Dosky, ktoré znamenali revolúciu; prvé miesto: Gabriela Hájková Divadelníci a divadelnost Listopadu 1989 v Brně; tretie miesto: Ivana Rumanová (Verejný) priestor pre akciu; Ocenenie poroty za prínosnú a hodnotnú štúdiu: Dana Jará Realistické divadlo jako symbol revoluce: od Res publica k Asanaci; Eva Kyselová Etablovanie feministickej filozofie a estetiky do slovenskej drámy a divadla po roku 1989 alebo Ženským, teda iným hlasom a perom; Katarína Šrámková Divadelníci a ochranári: niečo (až revolučné) medzi nimi bolo; Miroslav Zwiefelhofer Slovenské gagy – festival humoru a satiry v období totality a Lenka Dzadíková, za prácu Ideologizácia divadelnej tvorby pre deti získala aj Špeciálnu cenu Ústavu pamäti národa).

AKCIA 3,00 €

Ďalšie detaily:
Vydavateľ: Divadelný ústav Bratislava
Edícia: Teória v pohybe
Rok vydania: 2010
Počet strán: 300
Rozmer: 165 x 245 mm, brožovaná väzba
Jazyk: slovenský
ISBN: 978-80-89369-16-4

Objednávka publikácie

Kontakt

IC Prospero
Jakubovo námestie 12, 813 57 Bratislava
prospero@theatre.sk, tel. 02 20487 405

Edičné oddelenie
Jakubovo námestie 12, 813 57 Bratislava                                             edicne@theatre.sk, tel. 02 20487 400

Výzva na predkladanie edičných návrhov

 Novinky

Blaho Uhlár a DISK
Hry

viac o titule
Eva Kyselová
Jedna republika - jedno divadlo?
Dialóg slovenskej a českej činohry 1918 - 1992
viac o titule
Reclaimed Avant-garde: Spaces and Stages of Avant-garde Theatre in Central-Eastern Europe


viac o titule
Markus Thiel
Edita Gruberová
Spev je môj dar
viac o titule
Kolektív autorov
Dejiny slovenského divadla I.

viac o titule
Ján Jaborník
Historik, teoretik a kritik divadla

viac o titule

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.