Tlačiť

Kniha týždňa: SÚČASNÁ DRÁMA A PERFORMATÍVNY PRIESTOR: OD TEXTU K IMERZNÉMU DIVADLU/CONTEMPORARY DRAMA AND PERFORMATIVE SPACE: FROM PLAYWRITING TO IMMERSIVE THEATRE

17. 10. 2018

Zborník z medzinárodnej konferencie na festivale Nová dráma/New Drama 2017 Contributions from the international conference held within the framework of the Festival Nová dráma/New Drama 2017

Špeciálna zľava na knihu týždňa: 10,00 € za publikáciu.

Slovensko-anglická publikácia Súčasná dráma a performatívny priestor: od textu k imerznému divadlu/Contemporary Drama and Performative Space: from Playwriting to Immersive Theatre, prináša príspevky na tému imerzného divadla ako významnej alternatívy v oblasti javiskovej tvorby nového tisícročia.

Zborník prináša výber príspevkov tých autorov medzinárodnej konferencie, ktorí sa na danú tému zamerali najintenzívnejšie: Savas Patsalidis, Manabu Noda, Dagmar Čiripová, Joshua Sobol, Benny Lim, Michel Vais a je doplnený o zamyslenie významného britského teatrológa, pedagóga a divadelného režiséra Garetha Whita z Royal Central School of Speech and Drama University of London, ktorý sa problematike imerzného divadla venuje dlhodobo.

 

Vysoká škola múzických umení a Divadelný ústav pozývajú:

PRÁVE NA PREDNÁŠKE GARETHA WHITA SA DOZVIEME VIAC O IMERZNOM DIVADLE I APLIKOVANÝCH FORMÁCH  DIVADLA: PIATOK 19. 10. 2018 O 13. 00 HOD. V DIVADLE LAB NA SVORADOVEJ ULICI Č. 4 V BRATISLAVE.

 

GARETH WHITE sa v svojom výskume zameriava na otázky spoluúčasti a estetiky a je autorom niekoľkých článkov, kapitol a monografií, napr. Audience Participation in Theatre: Aesthetics of the Invitation (Účasť obecenstva v divadle: estetika vyzvania,  Palgrave Macmillan, 2013) a Applied Theatre: Aesthetics (Aplikované divadlo: estetika, Bloomsbury Methuen, 2015).

Ako pedagóg a divadelný režisér sa špecializuje na participačné postupy. Vyučuje najmä v bakalárskom programe Dráma, aplikované divadlo a vzdelávanie (DATE) a zároveň sa podieľa na magisterských a doktorandských programoch.


 • Noc divadiel spojí slovenských a českých divadelníkov
  Noc divadiel otvorí brány divadiel, kultúrnych centier a umeleckých... viac
 • Televízne pondelky Karola L. Zachara
  Divadelný ústav a Rozhlas a televízia Slovenska v spolupráci so... viac
 • Putovné sympózium PACE.V4 – DRAMplan pre nové milénium
  Putovné sympózium PACE.V4 – DRAMplan pre nové milénium sa... viac
 • Kniha týždňa: SÚČASNÁ DRÁMA A PERFORMATÍVNY PRIESTOR: OD TEXTU K IMERZNÉMU DIVADLU/CONTEMPORARY DRAMA AND PERFORMATIVE SPACE: FROM PLAYWRITING TO IMMERSIVE THEATRE
  Zborník z medzinárodnej konferencie na festivale Nová dráma/New Drama... viac
 • Česká a slovenská vzájomnosť v profesionálnom divadle a tanci od roku 1993 II. - (Medzinárodné odborné kolokvium)
  Centrum výskumu divadla Divadelného ústavu pripravilo v poradí už... viac
zobraziť všetky
RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.