Tlačiť

Dramaticky mladí, dramaticky mladé v Bábkovom divadle na Rázcestí

28. 06. 2018

V Bábkovom divadle na Rázcestí už 8 rokov fungujú dramatické kluby zamerané na hereckú tvorbu a kreatívne písanie, ktoré navštevujú mladí talentovaní ľudia so záujmom o divadlo.

DramaKlub vedie Mária Šamajová (herečka divadla, profilová predstaviteľka ženských postáv) a dielne tvorivého písania Iveta Škripková (dramatička, dramaturgička režisérka a riaditeľka divadla), ktoré ako podpornú aktivitu súťaže Dramaticky mladí organizuje Divadelný ústav. Celoročnú prácu pravidelne zavŕšila spoločná prezentácia účastníkov a účastníčok tvorivých ateliérov, ktorá sa tento rok v BDNR konala v nedeľu 24. júna o 16.00 hod.

Zazneli texty, ktoré v rámci práce v klube Tvorivého písania vytvorili Júlia Frčková (Váza menom Emma), Katka Kováčová (výber z básní: Keď ženy štrikujú dážď, Prepustená myšlienka, Do básne), Max Neradný (Odpočívaj v pokoji), Emília Skokanová (Denník študentky), ktorá sa so svojou hrou zapojila do súťaže Dramaticky mladí.

Dramaticky mladí je súťaž Divadelného ústavu o najlepší dramatický text autorov do 18 rokov.  Súťaže sa môže zúčastniť každý, kto má zaujímavý nápad a chuť vyskúšať si napísať dramatický text.

Práca v kluboch sa prezentáciou pre tento rok uzavrela. Zápis do Tvorivého písania a DramaKlubu sa uskutoční na začiatku budúcej divadelnej sezóny v BDNR.


 • Festival AMPLIÓN – Nový kabaret & pouličné umenie 2018
  Na konci septembra opäť rozochveje i rozozvučí Banskú Štiavnicu už... viac
 • KNIHA TÝŽDŇA: Samuel Beckett: Hry a James Knowlson: Odsúdený na slávu. Život Samuela Becketta
  Dve výnimočné knihy! Prvý slovenský knižný výber divadelných hier... viac
 • Eva Kristinová... jednoducho kráľovná
  Výstava venovaná významnej umelkyni cez archívne fotografie predstavuje... viac
 • Kniha týždňa: VÝKRIK. VOĽBA Vojnová a povstalecká téma v slovenskej dráme 20. storočia
  (Martin Rázus , Vladimír Hurban Vladimírov, Ferko Urbánek, Zdenko... viac
 • Bienále divadelnej fotografie už pozná svojich víťazov
  Slávnostné vyhlásenie víťazov 4. ročníka súťaže Bienále... viac
zobraziť všetky
RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.