Tlačiť

Dramaticky mladí, dramaticky mladé v Bábkovom divadle na Rázcestí

28. 06. 2018

V Bábkovom divadle na Rázcestí už 8 rokov fungujú dramatické kluby zamerané na hereckú tvorbu a kreatívne písanie, ktoré navštevujú mladí talentovaní ľudia so záujmom o divadlo.

DramaKlub vedie Mária Šamajová (herečka divadla, profilová predstaviteľka ženských postáv) a dielne tvorivého písania Iveta Škripková (dramatička, dramaturgička režisérka a riaditeľka divadla), ktoré ako podpornú aktivitu súťaže Dramaticky mladí organizuje Divadelný ústav. Celoročnú prácu pravidelne zavŕšila spoločná prezentácia účastníkov a účastníčok tvorivých ateliérov, ktorá sa tento rok v BDNR konala v nedeľu 24. júna o 16.00 hod.

Zazneli texty, ktoré v rámci práce v klube Tvorivého písania vytvorili Júlia Frčková (Váza menom Emma), Katka Kováčová (výber z básní: Keď ženy štrikujú dážď, Prepustená myšlienka, Do básne), Max Neradný (Odpočívaj v pokoji), Emília Skokanová (Denník študentky), ktorá sa so svojou hrou zapojila do súťaže Dramaticky mladí.

Dramaticky mladí je súťaž Divadelného ústavu o najlepší dramatický text autorov do 18 rokov.  Súťaže sa môže zúčastniť každý, kto má zaujímavý nápad a chuť vyskúšať si napísať dramatický text.

Práca v kluboch sa prezentáciou pre tento rok uzavrela. Zápis do Tvorivého písania a DramaKlubu sa uskutoční na začiatku budúcej divadelnej sezóny v BDNR.


 • Noc divadiel spojí slovenských a českých divadelníkov
  Noc divadiel otvorí brány divadiel, kultúrnych centier a umeleckých... viac
 • Televízne pondelky Karola L. Zachara
  Divadelný ústav a Rozhlas a televízia Slovenska v spolupráci so... viac
 • Putovné sympózium PACE.V4 – DRAMplan pre nové milénium
  Putovné sympózium PACE.V4 – DRAMplan pre nové milénium sa... viac
 • Kniha týždňa: SÚČASNÁ DRÁMA A PERFORMATÍVNY PRIESTOR: OD TEXTU K IMERZNÉMU DIVADLU/CONTEMPORARY DRAMA AND PERFORMATIVE SPACE: FROM PLAYWRITING TO IMMERSIVE THEATRE
  Zborník z medzinárodnej konferencie na festivale Nová dráma/New Drama... viac
 • Česká a slovenská vzájomnosť v profesionálnom divadle a tanci od roku 1993 II. - (Medzinárodné odborné kolokvium)
  Centrum výskumu divadla Divadelného ústavu pripravilo v poradí už... viac
zobraziť všetky
RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.