Tlačiť

Dnes sa dozvieme výsledky súťaže Dramaticky mladí 2018

18. 06. 2018

Dramaticky mladí je súťaž Divadelného ústavu o najlepší dramatický text autorov do 18 rokov.  Súťaže sa môže zúčastniť každý, kto má zaujímavý nápad a chuť vyskúšať si napísať dramatický text. Uzávierka súťaže Dramaticky mladí bola 31. mája 2018. Prihlásené hry posudzovala odborná porota v zložení: dramaturgička a teatrologička Lenka Dzadíková, dramaturg Peter Galdík a projektová manažérka a divadelná kritička Dominika Zaťková.

Slávnostné vyhodnotenie súťaže, ktoré bude spojené s prezentáciami dramatických dielní,  sa uskutoční  18. júna 2018 o 13.00  v Študovni Slovenského komorného divadla v Martine —  v rámci  Junior dňa na festivale Dotyky a spojenia. V rámci prvého dňa, ktorý už tradične patrí mladej generácií tvorcov a divákov.

Ako podpornú aktivitu súťaže organizuje Divadelný ústav dielne kreatívneho písania. V školskom roku 2017/2018 sa konali v Štúdiu 12 v Bratislave, v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici, na Stanici  Žilina-Záriečie a v Topoľčanoch. Účastníci dielní pracovali na tvorbe dramatického textu, na improvizačných literárnych aj hereckých cvičeniach pod vedením lektoriek Ivety Škripkovej, Kristíny Sihelskej, Veroniky Malgot a lektora Jozefa Krasulu.


 • Noc divadiel spojí slovenských a českých divadelníkov
  Noc divadiel otvorí brány divadiel, kultúrnych centier a umeleckých... viac
 • Televízne pondelky Karola L. Zachara
  Divadelný ústav a Rozhlas a televízia Slovenska v spolupráci so... viac
 • Putovné sympózium PACE.V4 – DRAMplan pre nové milénium
  Putovné sympózium PACE.V4 – DRAMplan pre nové milénium sa... viac
 • Kniha týždňa: SÚČASNÁ DRÁMA A PERFORMATÍVNY PRIESTOR: OD TEXTU K IMERZNÉMU DIVADLU/CONTEMPORARY DRAMA AND PERFORMATIVE SPACE: FROM PLAYWRITING TO IMMERSIVE THEATRE
  Zborník z medzinárodnej konferencie na festivale Nová dráma/New Drama... viac
 • Česká a slovenská vzájomnosť v profesionálnom divadle a tanci od roku 1993 II. - (Medzinárodné odborné kolokvium)
  Centrum výskumu divadla Divadelného ústavu pripravilo v poradí už... viac
zobraziť všetky
RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.