Tlačiť

Dnes sa dozvieme výsledky súťaže Dramaticky mladí 2018

18. 06. 2018

Dramaticky mladí je súťaž Divadelného ústavu o najlepší dramatický text autorov do 18 rokov.  Súťaže sa môže zúčastniť každý, kto má zaujímavý nápad a chuť vyskúšať si napísať dramatický text. Uzávierka súťaže Dramaticky mladí bola 31. mája 2018. Prihlásené hry posudzovala odborná porota v zložení: dramaturgička a teatrologička Lenka Dzadíková, dramaturg Peter Galdík a projektová manažérka a divadelná kritička Dominika Zaťková.

Slávnostné vyhodnotenie súťaže, ktoré bude spojené s prezentáciami dramatických dielní,  sa uskutoční  18. júna 2018 o 13.00  v Študovni Slovenského komorného divadla v Martine —  v rámci  Junior dňa na festivale Dotyky a spojenia. V rámci prvého dňa, ktorý už tradične patrí mladej generácií tvorcov a divákov.

Ako podpornú aktivitu súťaže organizuje Divadelný ústav dielne kreatívneho písania. V školskom roku 2017/2018 sa konali v Štúdiu 12 v Bratislave, v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici, na Stanici  Žilina-Záriečie a v Topoľčanoch. Účastníci dielní pracovali na tvorbe dramatického textu, na improvizačných literárnych aj hereckých cvičeniach pod vedením lektoriek Ivety Škripkovej, Kristíny Sihelskej, Veroniky Malgot a lektora Jozefa Krasulu.


 • Divadelný ústav vyhlasuje konkurz na pracovnú pozíciu: Sekretárka – asistentka
  Termín nástupu: 1. septembra 2018 Druh pracovného pomeru: hlavný... viac
 • VÝZVY NA VÝBER ODBORNÝCH HODNOTITEĽOV
  Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky ako Sprostredkovateľský orgán... viac
 • Medzinárodná konferencia performatívnych umení – Divadlo medzi tradíciou a súčasnosťou
  Konferencia vytvára medzinárodnú, multikultúrnu a multidisciplinárnu... viac
 • WORKSHOP „PÍŠ AKO TANCUJÚ“
  Chceš preniknúť do sveta súčasného tanca, získať nové pohľady... viac
 • Dramaticky mladí, dramaticky mladé v Bábkovom divadle na Rázcestí
  V Bábkovom divadle na Rázcestí už 8 rokov fungujú dramatické kluby... viac
zobraziť všetky
RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.