Tlačiť

číslø 05/2014

Májový kød je tu pre všetkých zamilovaných do divadla!

Nové vydanie obsahuje exkluzívny rozhovor Jany Wild s teatrologičkou, prekladateľkou, kritičkou a pedagogičkou, profesorkou Soňou Šimkovou. Od nej si môžete prečítať hneď v nasledujúcej rubrike recenziu na aktuálny titul – Kapitál – Divadla Aréna, scény, ktorá ako jediná na Slovensku nepretržite sleduje líniu historických a politických tém. Z ďalších nových titulov na našich javiskách sme pre vás pripravili recenzie opery La clemenza di Tito, muzikálu Obchod na korze a drámy Láskavé bohyne. Tá nás pozýva zamyslieť sa, čo pre nás znamená holokaust dnes a akú úlohu v tejto téme – nenápadne sa stupňujúcej diskriminácie – hráme ako ľudia v 21. storočí.

Pre všetkých milovníkov náročných divadelných titulov prinášame profil momentálne najvychytenejšieho českého divadla Studio Hrdinů a pre tých, ktorí majú radi historické súvislosti zase medailón jubilanta, významného herca Štefana Kvietika. Štvorice respondentov v rubrike z 2 × 2 sme sa tento raz spýtali, aké miesto má v súčasnom umení dialóg. S touto otázkou, avšak v inom kontexte, súvisí aj rozhovor s dramaturgičkou Darinou Abrahámovou o novom festivale Slovenského národného divadla – Eurokontext.

Prajeme vám príjemné čítanie a pripomíname, že koniec divadelnej sezóny oslávime už tradičným letným dvojčíslom!


číslø 05/2014

Kontakt

Divadelný ústav
Jakubovo námeste 12
813 57 Bratislava
tel.: +421 (0)2/204 87 502, 503
fax: +421 (0)2/529 31 571
e-mail: kod@theatre.sk
facebook: www.facebook.com/casopiskod

 

Partner časopisu

Partner časopisu

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.