Tlačiť

číslø 04/2014

V novom vydaní mesačníka kød – konkrétne ø divadle opäť pestro a aktuálne

Prelom zimy a jari priniesol na naše divadelné javiská zaujímavú paletu tém, tvorivých prístupov a energie. Dôkazom toho je výber recenzií, ktoré nájdete v novom čísle. Či už sú to Potkany z Divadla Andreja Bagara v Nitre, Konfety zo žilinského Mestského divadla, Europeana martinského Slovenského komorného divadla alebo Caligula z Malej scény STU, všetky nastoľujú viac či menej závažným spôsobom obraz človeku ochotnému premýšľať.

K inscenáciám hlbokých myšlienok má vzťah aj osobnosť, ktorú predstavujeme v hlavnom rozhovore čísla. Táňa Pauhofová patrí medzi najosobitejšie zjavy najmladšej hereckej generácie. Dnes už má za sebou dve desiatky najrozmanitejších postáv pod vedením najvýraznejších osobností slovenskej divadelnej réžie a my sa spolu s ňou venujeme práve týmto osobným stretnutiam.

Pestrosť nového vydania mesačníka kød dopĺňa pútavá štúdia z divadelnej histórie o málo známom fenoméne školského divadla vo francúzskom jazyku v Bratislave 18. storočia. Nemenej zaujímavou je aj recenzia novej opernej inscenácie Jenůfy z Bruselu v réžii A. Hermanisa a po prvý raz sa na našich stránkach dočítate aj o tanci butó.

Nové číslo obsahuje aj ďalšie pútavé články a rubriky, ktoré, veríme, obohatia váš rozhľad. Prajeme vám príjemné čítanie a krásne veľkonočné sviatky!


číslø 04/2014

Kontakt

Divadelný ústav
Jakubovo námeste 12
813 57 Bratislava
tel.: +421 (0)2/204 87 502, 503
fax: +421 (0)2/529 31 571
e-mail: kod@theatre.sk
facebook: www.facebook.com/casopiskod

 

Partner časopisu

Partner časopisu

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.