Tlačiť

číslø 03/2014

V novom čísle aktuálne na tému sloboda

Marcové číslo je mimoriadne aktuálne a najlepšie ho vystihuje slovo sloboda. Dôkazom sú nielen recenzie a rozhovor, ale i anketa 2x2 a ďalšie zaujímavé články.

Rozhovor čísla sme pripravili s hudobným skladateľom Martinom Burlasom, ktorého tvorbou sa ostinátne vinie kritický postoj k zacyklenej spoločnosti a ktorý značnú časť kompozícií venoval divadlu – je autorom troch opier a scénickej hudby k viac než dvom desiatkam inscenácií.

Na tému slobody vznikli štyri nové inscenácie, ktorých recenzie nájdete v novom vydaní: Ilúzie (Činohra SND), Rosmersholm (Divadlo Aréna), Nostalgia (Bábkové divadlo na Rázcestí) a SET UP (elledanse).

V novom kød-e nájdete aj avizované pokračovanie teoretickej štúdie Patricea Pavisa o dramaturgii a postdramaturgii. Tešiť sa môžete i na recenzie dvoch zaujímavých operných inscenácií v Teatro Real v Madride – Indiánska kráľovnáDobytie Mexika. Okrem toho prinášame aj medailón jubilujúceho Slovenského komorného divadla v Martine ako aj pravidelné rubriky Na margo, 2x2 a ďalšie.

Príjemné čítanie!


číslø 03/2014

Kontakt

Divadelný ústav
Jakubovo námeste 12
813 57 Bratislava
tel.: +421 (0)2/204 87 502, 503
fax: +421 (0)2/529 31 571
e-mail: kod@theatre.sk
facebook: www.facebook.com/casopiskod

 

Partner časopisu

Partner časopisu

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.