Tlačiť

číslø 01/2014

Zima nie je tento rok bohatá na sneh, zato o divadelné zážitky a stretnutia počas nej nie je núdza. Časť z týchto inšpiratívnych stretnutí vám prinášame v novom čísle vášho obľúbeného mesačníka.

Na úvod na vás čaká rozhovor s Mariánom Geišbergom, členom Činohry Slovenského národného divadla. Pohľad na umenie, postoj umelca a najmä pohľad slobodného človeka na slobodu bytia, tvorby a myslenia – to je vyústením rozhovoru s hercom, ktorý má blízko k literatúre a hudbe.

Téma osobnej i spoločenskej slobody rámcuje aj tri inscenácie, ktorých recenzie nájdete v novom čísle: Karpatský thriller (Činohra SND), Dorian Gray (Opera SND) a Macbeth (Divadlo Kontra).

Po prvý raz sme zavítali do Prahy na Akcent – „medzinárodný festival divadla s presahom“. Kvalitné divadlo sme mali možnosť vidieť na festivale Borštnikovo srečanje v slovinskom Maribore a opäť sme nechýbali ani na Theater.cz, renomovanom a vždy prekvapujúcom festivale divadla v nemeckom jazyku.

Lahôdkou januárového čísla je rozhovor s Davidom Pountneym, jedným najznámejších britských operných režisérov, ktorý vznikol pri príležitosti uvedenia jeho staršej inscenácie Simon Boccanegra v premiérovom naštudovaní v Národnom divadle v Prahe.

Okrem toho v novom čísle nájdete aj recenziu fascinujúcej inscenácie Aristofanovej hry Vtáci ako aj pravidelné rubriky Na margo, 2x2 a ďalšie.

Príjemné čítanie a ...
... úspešný rok 2014!


číslø 01/2014

Kontakt

Divadelný ústav
Jakubovo námeste 12
813 57 Bratislava
tel.: +421 (0)2/204 87 502, 503
fax: +421 (0)2/529 31 571
e-mail: kod@theatre.sk
facebook: www.facebook.com/casopiskod

 

Partner časopisu

Partner časopisu

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.