Tlačiť

číslø 10/2013

Sviatočné číslo v predaji!

V decembrovom vydaní si pre vás kød pripravil viacero lahôdok. Prestávky medzi prípravami na vianočné sviatky si môžete spríjemniť posledným tohtoročným číslom.

Prináša rozsiahly rozhovor s Karolom Horákom, významným dramatikom, spisovateľom, dramaturgom a pedagógom. Pútavé sú aj recenzie, ktoré reflektujú inscenácie výsostne nových pôvodných textov od slovenských autorov a autoriek. Venuje sa historicky prvej inscenácii Prešovského národného divadla, najnovšej hre Michaely Zakuťanskej Single radicals. Neobišiel ani Divadlo GUnaGU a jeho novinku SADO (láska v Európe) Viliama Klimáčka a na svojich stránkach zavíta aj do Divadla Jozefa Gregora Tajovského, kde nedávno uviedli hru Kataríny Mišíkovej Hitzingerovej Na konci... venovanú práve životu J. G. Tajovského.

Reportáže festivalov sa zamerali na tanec a alternatívu. Dočítate sa o renomovanom festivale
Bratislava v pohybe, prvom ročníku Nové dni tanca v Košiciach, festivale Tempus Art, ktorý sa opäť konal po šiestich rokoch v Rožňave a festivale autorského divadla Pro-téza.

Zaujímavosťami nabitý je článok Anny Gruskovej o divadelnej fotografii a vašej pozornosti by nemal ujsť ani spomienkový článok teatrologičky Sone Šimkovej o nedávno zosnulom fenomenálnom divadelnom a filmovom režisérovi Patriceovi Chéreauovi.

To a ešte oveľa viac na vás čaká v poslednom tohtoročnom čísle.
Príjemné čítanie, krásne sviatky a PF 2014 vám želá redakcia.


číslø 10/2013

Kontakt

Divadelný ústav
Jakubovo námeste 12
813 57 Bratislava
tel.: +421 (0)2/204 87 502, 503
fax: +421 (0)2/529 31 571
e-mail: kod@theatre.sk
facebook: www.facebook.com/casopiskod

 

Partner časopisu

Partner časopisu

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.