Tlačiť

číslø 07/2013

Na začiatku novej divadelnej sezóny prichádza septembrový mesačník kød opäť s aktualitami z divadelného sveta.

Na úvod sa vám prihovorí spisovateľ Michal Hvorecký, ktorý sa podelí so svojím pohľadom na bratislavské kultúrne leto.  S renomovanou scénografkou a výtvarníčkou Evou Farkašovou sme sa zhovárali o jej práci, úspechoch aj plánoch. V recenzentskej rubrike prinášame pohľady na premiéry zo sklonku minulej sezóny. Dlho očakávanú premiéru hry Rechnitz – Anjel skazy nositeľky Nobelovej ceny Elfriede Jelinek v hosťujúcej réžii D. Jařaba v SND hodnotí v príspevku E. Knopová. Titulom v réžii veľkého mena sa môže pochváliť aj Divadlo Aréna – Enikö Eszényi navyše obsadila do inscenácie hry Venuša v kožuchu známu dvojicu protagonistov Maštalír – Mórová. Zašli sme aj do Nitry, kde režisér Michal Vajdička oživil Ostrovského komédiu Dievča bez vena. Venujeme sa aj prvým dvom častiam z pripravovaného päťdielneho cyklu divadelného sitkomu www.narodnycintorin.sk.

Letné mesiace znamenajú okrem divadelných prázdnin aj viaceré a pestré možnosti zájsť si na divadelné festivaly. Venujeme sa aj domácim festivalom: martinským Dotykom a spojeniam, festivalu Stretnutie – Setkání – Találkozás v Nitre a bilancujeme opernú sezónu v Košiciach.

Začítať sa môžete aj do množstva ďalších rubrík, napríklad do rozhovoru s Knutom Geißlerom, riaditeľom festivalu OFF Europa, alebo do teoretickej úvahy Zory Jaurovej.

A ako už býva zvykom, číslo dopĺňa špeciálna príloha s prepisom z Kritickej platformy, hodnotenia inscenácií z programu festivalu Dotyky a spojenia 2013, ktorú vo vlastnej réžii pripravilo Slovenské komorné divadlo v Martine.


číslø 07/2013

Kontakt

Divadelný ústav
Jakubovo námeste 12
813 57 Bratislava
tel.: +421 (0)2/204 87 502, 503
fax: +421 (0)2/529 31 571
e-mail: kod@theatre.sk
facebook: www.facebook.com/casopiskod

 

Partner časopisu

Partner časopisu

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.