Tlačiť

číslø 04/2013

V aprílovom vydaní mesačníka kød nájdete množstvo súvislostí o divadle na Slovensku, ako aj o aktivitách slovenských umelcov v zahraničí.

Na novú inscenáciu divadla P.A.T. Untitled režisérky Slávy Daubnerovej inšpirovanú dielom fotografky Francescy Woodman nazrieme hneď z dvoch rozdielnych uhlov – cez pohľad divadelnej kritičky a výtvarníka. Neobišli sme ani Pokus pokusu pokusom (Pôjdeš do basy? Hajzel!), novinku divadla SkRAT. Okrem toho sme navštívili aj Zvolen. Pásmo Uršuly Ferenčukovej o básnikovi a textárovi Jozefovi Urbanovi je novým ambicióznym dielom tohto súboru. Rovnako sa venujeme aj inscenácii hry Janusza Glowackeho Antigona v New Yorku, ktorú v Činohre Slovenského národného divadla režijne pripravil Emil Horváth.

Postupne sa rozbieha obdobie festivalov a my sme pre vás pripravili reportáž z pražského festivalu nezávislého divadla – Malá inventúra.

Do nového kød-u sme zaradili rozhovory s dvoma tvorkyňami pôsobiacimi v Česku – režisérkou Natáliou Deákovou, ktorá sa v nadchádzajúcej sezóne stane umeleckou šéfkou Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni, a Luciou Kašiarovou, tanečníčkou, choreografkou a zakladateľkou ALTart-u, nového priestoru pre nezávislý tanec v Prahe.

V novom čísle si prostredníctvom príspevku teatrologičky Zuzany Bakošovej Hlavenkovej pripomíname aj významného spisovateľa Dominika Tatarku.

To všetko a ešte oveľa viac nájdete v novom vydaní časopisu kød – konkrétne ø divadle.


číslø 04/2013

Kontakt

Divadelný ústav
Jakubovo námeste 12
813 57 Bratislava
tel.: +421 (0)2/204 87 502, 503
fax: +421 (0)2/529 31 571
e-mail: kod@theatre.sk
facebook: www.facebook.com/casopiskod

 

Partner časopisu

Partner časopisu

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.