Tlačiť

číslø 03/2013

Marcový kød prináša množstvo dobrého čítania o slovenskom i svetovom divadle. Neostáva však iba pri divadle, jeho autori pozvú čitateľov aj do sveta hudby či výtvarného umenia.

Príťažlivá obálka, ale aj recenzia vo vnútri prináša správy o Plešatej speváčke z Divadla Andreja Bagara Nitra. Z domácich premiér hodnotíme opernú réžiu Romana Poláka Barbier zo Sevilly, no zaostrili sme aj na kontroverznú premiéru Slovenského národného divadla Malomeštiakova svadba v réžii zahraničného hosťa Slovinca Diega de Breu. Zahraničné presahy má tiež pozoruhodná režisérska osobnosť Peter Gábor, ktorý v rozhovore hovorí o svojej dvojdomosti i o českých úspechoch.

Kød sa chce otvárať aj ostatným druhom umenia, preto predstavuje výtvarníka Borisa Ondreičku, ktorý bude na festivale Wiener Festwochen zastupovať divadelne nezastúpené Slovensko.

O experimente nielen v divadle píše Martin Ciel a novú operu o živote Walta Disneyho z pera hudobného génia Phila Glassa nám priblíži Mária Karoľová.

V novom čísle nájdete tiež príspevok Zory Jaurovej o financovaní kultúry na Slovensku a množstvo ďalších stálych rubrík.


číslø 03/2013

Kontakt

Divadelný ústav
Jakubovo námeste 12
813 57 Bratislava
tel.: +421 (0)2/204 87 502, 503
fax: +421 (0)2/529 31 571
e-mail: kod@theatre.sk
facebook: www.facebook.com/casopiskod

 

Partner časopisu

Partner časopisu

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.