Tlačiť

číslø 08/2012

Októbrové číslo časopisu kød v znamení festivalov.

Tým, aké je postavenie a miesto dramaturga v divadle októbrový kød rozoberá najmä v rozhovore s Martinom Kubranom, dramaturgom Činohry Slovenského národného divadla a Národního divadla Brno. Letné mesiace sa už tradične niesli v znamení festivalov, slovenských, ale aj medzinárodných. Kød vám z nich prináša inšpiratívne reportáže. V novom čísle okrem recenzií a ďalších článkov a pravidelných rubrík nájdete aj podrobný súpis hlasovania kritikov a publicistov v ankete Dosky.

Zmysel a význam dramaturgie v slovenských divadlách je stále aktuálna téma. Intenzívne sa ňou zaoberajú praktici aj teoretici, keďže samotná funkcia dramaturgie prešla viacerými otrasmi a spochybneniami, paradoxne, zo strany Slovenského národného divadla pod vedením O. Šotha. Tým, aké je postavenie a miesto dramaturga v divadle, sa zaoberáme najmä v rozhovore s Martinom Kubranom, dramaturgom Činohry Slovenského národného divadla a Národního divadla Brno.

Letné mesiace sa už tradične nesú v znamení festivalov, slovenských, ale aj medzinárodných a my vám z nich prinášame inšpiratívne reportáže. Ako sa môžete presvedčiť z príspevkov Sone Šimkovej, Milana Zvadu a Waltera Nagya, vždy svieži vietor vanie z francúzskeho Avignonu, poľského KONTAKT-u v Toruni, ale aj zo Žiliny a jej KioSK-u.

V novom čísle okrem recenzií a ďalších článkov a pravidelných rubrík nájdete aj podrobný súpis hlasovania kritikov a publicistov v ankete Dosky. Svoj komentár na samotnú anketu, o ktorej sa už niekoľko rokov intenzívne diskutuje, prezradila aj štvorica divadelníkov v rubrike 2×2.

V novom a stále graficky vynovenom a čerstvom októbrovom vydaní časopisu kød – konkrétne ø divadle prinášame veľa zaujímavého čítania, veríme, že upúta každého z vás.


číslø 08/2012

Kontakt

Divadelný ústav
Jakubovo námeste 12
813 57 Bratislava
tel.: +421 (0)2/204 87 502, 503
fax: +421 (0)2/529 31 571
e-mail: kod@theatre.sk
facebook: www.facebook.com/casopiskod

 

Partner časopisu

Partner časopisu

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.