Tlačiť

číslø 07/2012

Časopis kød s novou grafikou a obsahom

Nové číslo časopisu kød je skutočne nové, nielen obsahom, ale aj vizuálom.

Časopis kød vychádza v septembri s novou grafikou a obsahom. Okrem odlišného vizuálu a viacerých nových rubrík si v aktuálnom kød-e prečítate rozhovor s inšpiratívnym umelcom, performerom a režisérom Matejom Matejkom. Nechýbajú recenzie inscenácií z konca minulej sezóny (Oblaky v Slovenskom národnom divadle, Sedem dní do pohrebu v Slovenskom komornom divadle Martin a Zámok v Divadle Astorka-Korzo '90), postrehy z divadelných festivalov (Sterijino pozorje, Dotyky a spojenia, Interná prehliadka Štátneho divadla Košice a Bábkového divadla v Košiciach, Skupova Plzeň) či v rámci teórie výsledok workshopu tanečnej kritiky.

Kød je vynovený aj z obsahovej stránky. Pribudlo niekoľko nových a zaujímavých rubrík. Každý mesiac budú v rubrike 2 × 2 na otázku redakcie svoj názor vyjadrovať štyria divadelníci. Zmenou prešla aj rubrika Na margo, v ktorej sa aktuálnymi problémami v kultúre budú striedavo zaoberať rôzne významné slovenské divadelné osobnosti.
Od októbra vás budeme v spolupráci so Slovenským rozhlasom v rubrike On air informovať o tom, aké divadelné hry, texty, profily si môže vypočuť v éteri Slovenského rozhlasu a rovnako vám budeme prinášať aj knižný servis o divadelných novinkách na knižnom trhu.

K novému kød-u vychádza aj príloha – prepis z Kritickej platformy z martinského divadelného festivalu Dotyky a spojenia, ktorú samostatne pripravilo Slovenské komorné divadlo.

Veríme, že sa vám vynovený kød bude nielen páčiť, ale aj dobre čítať!


číslø 07/2012

Kontakt

Divadelný ústav
Jakubovo námeste 12
813 57 Bratislava
tel.: +421 (0)2/204 87 502, 503
fax: +421 (0)2/529 31 571
e-mail: kod@theatre.sk
facebook: www.facebook.com/casopiskod

 

Partner časopisu

Partner časopisu

RSS FaceBook YouTUBE
mapa stránok | Prehlásenie o prístupnosti

© 2010 Divadelný ústav – Všetky práva vyhradené. Divadelný ústav je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR.